4456. Nemzetközi Macskakiállítás 2015. február 7-8.
A Magyar Macskamánia Egyesület, Nemzetközi Macskakiállítást rendez a 2015. február 7-8-án, Budapesten a Lurdy házban.
A Magyar Macskamánia Egyesület, Nemzetközi Macskakiállítást rendez a 2015. február 7-8-án, Budapesten a Lurdy házban.
Hosszúnyakú, vélhetően 160 millió éves dinoszaurusz maradványaira bukkant egy nemzetközi kutatócsapat a délnyugat-kínai Szecsuán tartományban – számolt be a felfedezésről a sina.com kínai hírportál.
Zsiráfborjú született a Fővárosi Állat- és Növénykertben, aki gondozóitól az Ikinya nevet kapta. A hím zsiráf első lábraállásakor 170 centi magas volt, öt nap alatt azonban több mint tíz centit nőtt.
A barna medvék február elejéig általában téli álmukat alusszák. Ilyenkor azonban elérkezik az idő az első időjárás-próbára, kimerészkednek barlangjukból. Ha február első napjaiban az időjárás kellemes, sőt, napos, akkor bizony a medvék meglátják árnyékukat, megijednek tőle, és rögvest vissza is bújnak! – tartja a népi hagyomány.
Képesek hangjelzéseik megváltoztatására a csimpánzok, ha idegen csoportba kerülnek, hogy jobban megértessék magukat új társaikkal - derítették ki brit kutatók az edinburghi állatkertben tanulmányozva két majomközösséget, amelyek korábban egymástól távol éltek.
Kedves Judit! El kell vinni állatorvoshoz a kutyust, aki belekukkant az eb orrába, esetleg röntgen felvételt is készít az orrüregről, hogy nincs-e benne valami idegen test. Otthoni módszerek nincsenek az orrüreg vizsgálatára. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Lili! A ló tényleg nem kérődző állat. Ami a lócsemegét illeti - hacsak nem valamelyik átverőshowra készítették - nyugodtan adható lónak. A zab egyébként természetes táplálék a ló számára, így az abból készített termékek is, a cukrozott készítmények kivételével. Azt, hogy milyen menyiségben adható, a forgalmazó tudja megmondani, de feltehetően nincs korlátozás. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős
Kedves Gazdi! Sokminden lehet az ok pl.: kezdődő pemphigus (autoimmun gyulladás), mikroelem-hiány vagy valóban néha gomba is. A betegségek elkülönítése szakembert igényel. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Érdeklődő! A gabonasikló alapvetően éjszaka aktív állat. Kisebb korban könnyen kézhez szoktatható. Ha nappal szeretné aktívabbnak látni, meg kell fordítania a fényviszonyokat. Így éjszaka nagyobb fényt adjon a terráriumnak, nappal pedig egy gyenge piros fényt. Búvóhelyet azonban mindig biztosítson neki.
Mindenképpen a műtéti eltávolítást javasolom. Amennyiben megsérül a képlet akár komolyabb vérzésre, a daganat rossszindulatúságár (amennyiben még jóindulatú) lehet számítani. Az árrol javasolom, kérdezze meg a kollégát, de vizsgálat nélkül nem valószínű, hogy bárki is árat merne mondani. Üdv