4461. Földimalac született a győri állatkertben
A földimalac (Orycteropus afer) az emlősök (Mammalia) osztályába a csövesfogúak (Tubulidentata) rendjébe és a földimalacfélék (Orycteropodidae) családjába tartozó Orycteropus nem egyetlen faja.
A földimalac (Orycteropus afer) az emlősök (Mammalia) osztályába a csövesfogúak (Tubulidentata) rendjébe és a földimalacfélék (Orycteropodidae) családjába tartozó Orycteropus nem egyetlen faja.
Életmentő műtétet hajtottak végre egy daganatban szenvedő császár csattogóhalon (Lutjanus sebae) a Nyíregyházi Állatpark szakemberei.
Megduplázódott, a 2007-ben összeszámolt 35-ről 70 körülire emelkedett mára a vadon élő leopárdok száma Oroszország távol-keleti részén és azzal határos kínai vidékeken - közölte kedden a Természetvédelmi Világalap (WWF) németországi szervezete.
Az evolúció során a pingvinek érzéketlenné váltak az édes, a keserű és az ötödik, úgynevezett umami ízre, így ma már csupán a savanyú és a sós táplálékokat érzékelik - állapították meg a szakemberek a röpképtelen madarak genetikai vizsgálata alapján.
Ritka antilopfaj, szitatunga született a Nyíregyházi Állatparkban, az alig egy kilogrammos nőstény egy hete látta meg a napvilágot.
Szerintem aggodalomra semmi ok, hisz a teknőc jól van, élénk, eszik, stb. Ahogy írta, az elhelyezése és táplálása is tökéletesnek tűnik. Valószínűleg saját szervezete "parancsára" valamiféle hiányt pótol így (például vitaminhiányt, ha mindig fagyasztott halat eszik?).
Az ivarérés van, amikor csak 1-1 1/2 éves korban következik be. A szezon januártól szeptemberig tart, és még van ideje szerintem. Egyébként van lehetőség a gyógyszeres ivarzásindukcióra is.
A leírtak alapján tályognak tűnik a duzzanat (esetleg daganat vagy más). Ezért van, hogy időnként kifakad, lelappad, majd újra feltelik. Azt javasolnám, hogy mutassák meg állatorvosnak és ha tényleg tályogról van szó, akkor annak megnyitásával és öblögetésével, valamint gyógyszeres kezeléssel lehetne segíteni a hörin.
Érdemes lenne olyan helyre tenni őket, ahol természetes fényt is kapnak (ez jobb lenne, mint a neon), hisz ők nem vakondokok. Az egészségük szempontjából sem lényegtelen a dolog (például D-vitamin!) és a "jólétüket" is pozitívan befolyásolná egy kis napfény időnként.
Madaraknál szinte minden betegség az Ön által leírtakhoz hasonló tünetekkel jár. A gubbasztás, a borzolt tollazat, a kedvetlenség és viselkedésének megváltozása mind valamiféle betegségre utalhat. Azt, hogy pontosan miféle betegségre, azt csak egy állatorvosi vizsgálattal lehetne esetleg eldönteni. Az mindenesetre jó jel, hogy eszik és iszik, de ettől fügetlenül javasolnék egy látogatást egy állatorvosi rendelőben.