4461. Földimalac született a győri állatkertben
A földimalac (Orycteropus afer) az emlősök (Mammalia) osztályába a csövesfogúak (Tubulidentata) rendjébe és a földimalacfélék (Orycteropodidae) családjába tartozó Orycteropus nem egyetlen faja.
A földimalac (Orycteropus afer) az emlősök (Mammalia) osztályába a csövesfogúak (Tubulidentata) rendjébe és a földimalacfélék (Orycteropodidae) családjába tartozó Orycteropus nem egyetlen faja.
Életmentő műtétet hajtottak végre egy daganatban szenvedő császár csattogóhalon (Lutjanus sebae) a Nyíregyházi Állatpark szakemberei.
Megduplázódott, a 2007-ben összeszámolt 35-ről 70 körülire emelkedett mára a vadon élő leopárdok száma Oroszország távol-keleti részén és azzal határos kínai vidékeken - közölte kedden a Természetvédelmi Világalap (WWF) németországi szervezete.
Az evolúció során a pingvinek érzéketlenné váltak az édes, a keserű és az ötödik, úgynevezett umami ízre, így ma már csupán a savanyú és a sós táplálékokat érzékelik - állapították meg a szakemberek a röpképtelen madarak genetikai vizsgálata alapján.
Ritka antilopfaj, szitatunga született a Nyíregyházi Állatparkban, az alig egy kilogrammos nőstény egy hete látta meg a napvilágot.
Sajnos a lisztkukac nem ideális táplálék egy teknős számára. Bár tápértéke nem kevés, a teknősök (és a többi élőlény sem) tudják megemészteni a lisztkukacok vastag kitinpáncélját. A fehérjét lehet pótolni sajttal, amiből keveset szabad csak adni! Természetesen a lisztkukac sem "tiltott" eleség.
A fogamzásgátlást kb. 2 éven át lehet folyamatosan fenntartani. Utána elletni kell a cicát vagy szünetelteni kell a kezelést kb. 1 évre. Ezek a kezelések csak időlegesen függesztik fel az ivarzást, minden ezutáni bagzásnál elméletileg vemhesülhet.
Mind a két lehetőség előfordulhat és elő is szokott fordulni. Mindenképpen szükséges lenne egy ideig (kb. 2 hétig, minimum) külön tartani és megfigyelni őket és csak ezután - ha semmi tünet nem észlelhető - szabad összeengedni a madarakat. Ez természetesen minden új madár vagy állat vásárlása esetén betartandó és viszonylagos biztonságot ad különböző kórokozók behurcolása ellen.
Első alkalommal a kombinált oltást 1-2 hónap, a veszettség elleni oltást 6 hónap múlva kell ismételni, majd mindkettőt évente a macska élete végéig. Egy év után ugyanis csökken a védettség, körülbelül 2 év múlva meg is szűnhet.
A helyzeten csak úgy tud javítani, hogy elviszi állatorvoshoz, hiszen az említett tünetek (nem eszik, súlyos szemproblémák, sebek, kihullott szőr (természetesen a gyanta nem túl hihető!)) már messzemenőkig indokolják ezt. Ilyenkor már nem szabad otthon "próbálkozni" a kezeléssel!