4461. Földimalac született a győri állatkertben
A földimalac (Orycteropus afer) az emlősök (Mammalia) osztályába a csövesfogúak (Tubulidentata) rendjébe és a földimalacfélék (Orycteropodidae) családjába tartozó Orycteropus nem egyetlen faja.
A földimalac (Orycteropus afer) az emlősök (Mammalia) osztályába a csövesfogúak (Tubulidentata) rendjébe és a földimalacfélék (Orycteropodidae) családjába tartozó Orycteropus nem egyetlen faja.
Életmentő műtétet hajtottak végre egy daganatban szenvedő császár csattogóhalon (Lutjanus sebae) a Nyíregyházi Állatpark szakemberei.
Megduplázódott, a 2007-ben összeszámolt 35-ről 70 körülire emelkedett mára a vadon élő leopárdok száma Oroszország távol-keleti részén és azzal határos kínai vidékeken - közölte kedden a Természetvédelmi Világalap (WWF) németországi szervezete.
Az evolúció során a pingvinek érzéketlenné váltak az édes, a keserű és az ötödik, úgynevezett umami ízre, így ma már csupán a savanyú és a sós táplálékokat érzékelik - állapították meg a szakemberek a röpképtelen madarak genetikai vizsgálata alapján.
Ritka antilopfaj, szitatunga született a Nyíregyházi Állatparkban, az alig egy kilogrammos nőstény egy hete látta meg a napvilágot.
Az ivartalanítás után nem változik meg a nemi besorolása a kutyának, de bizonyos helyzetekben fajtársaival aggresszívebb lehet. Ez azért nem általánosítható, és függ az egyedi szocializáltságtól. Hazánkban a kutyaetológia gyerekcipőben jár, kevés fellelhető szakirodalom van, ajánlom az Állatorvos-tudományi Kar könyvtárát felkeresni az ügyben.
Töb ok miatt is felmerülhet a probléma. Lehet, hogy az akvárium túlzsúfolt, és "ritkítani" kellene a halállományt. Esetleg túlzott napsütés éri az akváriumot, ami erjeszti és szaporítja a vízben a baktériumokat. Érdemes úgy elhelyezni az akváriumot, hogy ne érje napsütés!
Ez a gyógyszer egy szulfonamid típusú hatóanyagot tartalmaz, ami az antibiotikumokhoz hasonlóan elsősorban baktériumok által okozott, legkülönfélébb fertőző betegségek (légúti, emésztőszervi, húgyuti, stb.) esetén alkalmazható az orvos utasításai szerint.
Melegíteni csak a trópusi halak vizét kell, a hidegvízben élőkét nem. Ha tehetjük, automata fűtőszálat vegyünk, és akkor egész nap mehet.
Több oka is lehet annak, hogy a cicának bedagadt az arca: verekedés közben megsérült és ennek következtében tályog alakult ki. Rovarcsípés, nyálmirigygyulladás, cysta, foggyökér-gyulladás, arckoponya és állkapocs csontizületének gyulladásos megbetegedése. Mivel gyorsan alakult ki és kifejezetten fájdalmas, úgy gondolom gyulladásos folyamat (talán tályog) van a háttérben. Ha nem múlna el egy-két nap alatt az elváltozás, mindenképpen javaslom, hogy forduljon állatorvosodhoz. Ugyan is a fájdalom zavarja a cicát az evésben, illetve ha gennyes folyamat áll a háttérben, úgy magas láz alakulhat ki és a cica szervezetének egészségét veszélyeztető anyagok szívódhatnak föl. Javaslom, hogy éhgyomorra vigye a cicát az állatorvoshoz, mert a vizsgálathoz és a kezeléshez is szükség lehet a bódításához.