4461. Földimalac született a győri állatkertben
A földimalac (Orycteropus afer) az emlősök (Mammalia) osztályába a csövesfogúak (Tubulidentata) rendjébe és a földimalacfélék (Orycteropodidae) családjába tartozó Orycteropus nem egyetlen faja.
A földimalac (Orycteropus afer) az emlősök (Mammalia) osztályába a csövesfogúak (Tubulidentata) rendjébe és a földimalacfélék (Orycteropodidae) családjába tartozó Orycteropus nem egyetlen faja.
Életmentő műtétet hajtottak végre egy daganatban szenvedő császár csattogóhalon (Lutjanus sebae) a Nyíregyházi Állatpark szakemberei.
Megduplázódott, a 2007-ben összeszámolt 35-ről 70 körülire emelkedett mára a vadon élő leopárdok száma Oroszország távol-keleti részén és azzal határos kínai vidékeken - közölte kedden a Természetvédelmi Világalap (WWF) németországi szervezete.
Az evolúció során a pingvinek érzéketlenné váltak az édes, a keserű és az ötödik, úgynevezett umami ízre, így ma már csupán a savanyú és a sós táplálékokat érzékelik - állapították meg a szakemberek a röpképtelen madarak genetikai vizsgálata alapján.
Ritka antilopfaj, szitatunga született a Nyíregyházi Állatparkban, az alig egy kilogrammos nőstény egy hete látta meg a napvilágot.
A leírtak alapján nem gondolnék mérgezésre, viszont itt a kullancsszezon java. Rengeteg a babesiosisos beteg. Minden étvágytalan, kedvetlen állattal sürgősen ajánlott állatorvoshoz fordulni, mert a friss esetek egy kezeléssel gyógyulnak., 3-4 nap után viszont már az állat élete forog kockán. Akkor is tegyék ezt, ha nem találtak kullancsot az állatban. Sokszor nem találjuk meg a kullancsot, a labor viszont igazolja a diagnózist.
Nagyon rossz ötletnek tartom, hogy kegy öreg beteg, valamint egy az első szüléshez már idős ( 5 éves)kutyája mellé hozott kannal szeretne utánpótlásról gondoskodni. Sajnos az idős kutya is megfoganhat. Hogy meg tudna-e elleni, kétséges,de daganataival szoptatni nem tudna. A tumorjait nem szabadott volna hagyni kifekélyesedni, hanem amint észrevették, műtéttel el kellett volna távolítani őket. Fiatal kori ivartalanítással az emlődaganatok egyébként megelőzhetőek lettek volna. Ha két kutyája mellé szeretne harmadikat is, azt javaslom,az ország bármelyik menhelyéről fogadjon örökbe kutyát. Jót tenne ezzel egy állattal és az állatvédelem ügyét is szolgálná.
Ezt így nem lehet megmondani, ha a körülmények nem változtak akkor meg kéne állatorvossal nézetni. A 30-31 fok egy terrárium átlaghőmérsékletének elég magas, az ideális ha az állat hűvösebb helyet és melegedőpontot is tud magának találni.
Sajnos nem lehet látatlanban kezelést ajánlani. Javasolt egy részletes laborvizsgálat, neurológiai vizsgálat és EEG, mely választ adhat a kérdésekre., nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál (nem írta, hogy milyen nemű) ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. A rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jellegűek voltak, volt-e valamilyen előzményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Őket ajánljuk, szakértők a témában: Epilepsziás Kutyákért Alapítványérdemes minél hamarabb elvinni a kutyust hozzájukhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/
Először is azt kellene pontosan tisztázni, hogy a szemével mi a helyzet. Ehhez mindenképpen meg kellene vizsgáltatni szemész állatorvossal (ma már sokfelé van ilyen szakrendelés). És szerintem szükséges lesz egy teljes körű belgyógyászati kivizsgálás is. Utána lehet arról beszélgetni, hogy mi várható,