4461. Földimalac született a győri állatkertben
A földimalac (Orycteropus afer) az emlősök (Mammalia) osztályába a csövesfogúak (Tubulidentata) rendjébe és a földimalacfélék (Orycteropodidae) családjába tartozó Orycteropus nem egyetlen faja.
A földimalac (Orycteropus afer) az emlősök (Mammalia) osztályába a csövesfogúak (Tubulidentata) rendjébe és a földimalacfélék (Orycteropodidae) családjába tartozó Orycteropus nem egyetlen faja.
Életmentő műtétet hajtottak végre egy daganatban szenvedő császár csattogóhalon (Lutjanus sebae) a Nyíregyházi Állatpark szakemberei.
Megduplázódott, a 2007-ben összeszámolt 35-ről 70 körülire emelkedett mára a vadon élő leopárdok száma Oroszország távol-keleti részén és azzal határos kínai vidékeken - közölte kedden a Természetvédelmi Világalap (WWF) németországi szervezete.
Az evolúció során a pingvinek érzéketlenné váltak az édes, a keserű és az ötödik, úgynevezett umami ízre, így ma már csupán a savanyú és a sós táplálékokat érzékelik - állapították meg a szakemberek a röpképtelen madarak genetikai vizsgálata alapján.
Ritka antilopfaj, szitatunga született a Nyíregyházi Állatparkban, az alig egy kilogrammos nőstény egy hete látta meg a napvilágot.
Ha elkezdtél gondoskodni róla, természetes, hogy Budapesten is te leszel a gazdája. Ha erre nincs lehetőség,feltétlen keress neki új tulajdonos,mielőtt elköltöztök,nehogy ismét utcára kerüljön. Egészséges macska megtanul tisztálkodni. Ha ezt nem teszi,feltételezhetően beteg. Vidd állatorvoshoz!
Legvalószínűbb valamilyen vírus-, vagy baktériumfertőzés, de a pontos diagnózishoz mindenképpen állatorvost kell felkeresnie. A baktériumfertőzések antibiotikumokkal legtöbbször jól kezelhetők. A vírusfertőzésekkor legfontosabb az immunrendszer támogatása. Ilyenkor bőséges folyadékbevitelre van szükség. A madarak szívesebben fogyasztják a friss vizet, ezért azt legalább naponta szükséges cserélni. Az ivóvízbe keverve pozitív hatásúak a vitaminkészítmények és más immunerősítők. Fontos a fertőzött állomány megfelelő karanténozása. A vírusftörzsek közt van olyan, amelyik csak a gyengébb egyedeket ölik meg, de ilyenkor is fenn áll a veszélye, hogy a túlélők még sokáig vírushordozók maradnak.
A tapasztalt köhögés hátterében sokféle ok állhat, de a szóba jöhető lehetőségek között csak nagyon alapos és körültekintő betegvizsgálat után lehet eligazodni. Mindenképpen olyan állatorvost keressenek, aki nem csak ránéz a kutyára, hanem hajlandó őt tényleg lelkiismeretesen megvizsgálni, belenézni a torkába, meghallgatni a mellkasát, szívét, légcsövét, és aki megfelelő röntgenfelvételeket is tud készíteni (ez utóbbi nélkülözhetetelen pl. az ebben a fajtában elég gyakori légcsőszűkület kiderítésében).
Mindebképpen javasolnám az orvosi kezelést, mert a fényképeken nem sok látszik, egyébként bakteriális fertőzésnek tűnik, de tüzeesebb kivizsgálást ígényelne, szóljon az llátó állatorvosnak a vizsgálet előtt, hogy most nem , de mikor lesz várhatőan pénze, így válllja-e a vizsgálatot. Üdv
Feltétlen keressen fel állatorvost! Lehet mandulagyulladás, gyomorprobléma vagy akár stressz-alapú is. Meg kell keresni az okát, amit házilag és/vagy ilyen formában nem lehetséges...