4461. Földimalac született a győri állatkertben
A földimalac (Orycteropus afer) az emlősök (Mammalia) osztályába a csövesfogúak (Tubulidentata) rendjébe és a földimalacfélék (Orycteropodidae) családjába tartozó Orycteropus nem egyetlen faja.
A földimalac (Orycteropus afer) az emlősök (Mammalia) osztályába a csövesfogúak (Tubulidentata) rendjébe és a földimalacfélék (Orycteropodidae) családjába tartozó Orycteropus nem egyetlen faja.
Életmentő műtétet hajtottak végre egy daganatban szenvedő császár csattogóhalon (Lutjanus sebae) a Nyíregyházi Állatpark szakemberei.
Megduplázódott, a 2007-ben összeszámolt 35-ről 70 körülire emelkedett mára a vadon élő leopárdok száma Oroszország távol-keleti részén és azzal határos kínai vidékeken - közölte kedden a Természetvédelmi Világalap (WWF) németországi szervezete.
Az evolúció során a pingvinek érzéketlenné váltak az édes, a keserű és az ötödik, úgynevezett umami ízre, így ma már csupán a savanyú és a sós táplálékokat érzékelik - állapították meg a szakemberek a röpképtelen madarak genetikai vizsgálata alapján.
Ritka antilopfaj, szitatunga született a Nyíregyházi Állatparkban, az alig egy kilogrammos nőstény egy hete látta meg a napvilágot.
Kedves Gazdi! Az Önök cicája nagyon szép kort élt meg, de sajnos - úgy mint az embereknél - az élet véges. A kor előrehaladtával az egyes szervek működése zavart szenved, és lassan leállnak. Mindezek mellett a szervezet ellenálló képessége minden gondos beavatkozás mellett rohamosan csökken. Pontos diagnózist természetesen, csak egy kórbonctani és, ha kell kórszövettani vizsgálattal lehet mondani utólag.
Ha nagyon húz, és köhög emiatt, akkor a hám. Kutyaiskolában, ha nem húz, vagy ha a hám zavarja, akkor a nyakörv.
Tisztelt Kérdező! Sajnos még nem volt ilyen esetem, ezért csak tippelni tudom, hogy az Apis vagy a Bryonia C6 - C12 naponta 2x-3x egy - két golyónyi az ivóvizébe, vagy feloldva közvetlenül a szájába. A Betadint nem, a Körömvirág krémet továbbra is ajánlom, még esetleg szájon át is alacsony potenciás homeopátiás készítményként. A körömvágás is aktuálisnak tűnik. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád
A legtöbb kígyó elfogadja a fagyasztott zsákmányállatot is, természetesen kiolvasztás után. Sajnos kivételek mindig akadnak, de azért érdemes megpróbálkozni vele. Sokszor nem megy azonnal a váltás és némi szoktatás szükséges. Ilyenkor kezdetben az élő egér helyett egy frissen elpusztult egeret érdemes felkínálni, majd, ha ez már megy, utána kellene a fagyasztott / kiolvasztott egérrel próbálkozni. Másik lehetséges változat, hogy közvetlenül az élő táplálék elfogyasztása után kell felkínálni neki egy kiolvasztott egeret. Számtalan megoldás létezik ezen kívül és nincsen egységes recept. Ki kell tapasztalni nála melyik módszer válik be.
Általában az étvágytalanság a legelső tünet, ha valami nem stimmel a teknőssel. A hátterében számtalan ok lehet, aminek felderítése nem is mindig egyszerű. Teknősök élete során sokszor teljesen természetes jelenség az étvágytalanság (pl. téli pihenő, vemhesség). Másik gyakori oka az étvágytalanságnak a helytelen tartási mód. A nem megfelelő hőmérséklet, terrárium méret, megvilágítási idő, stb. mind étvágytalansághoz vezetnek. Ilyen esetekben a tartási körülmények javításával megszüntethető a koplalás. Sajnos azonban a legtöbb betegségnek is az étvágytalanság a legelső tünete. Ezek felderítése azonban már állatorvosi feladat. Javaslom, hogy ha nem változik a helyzet, mutassa meg hozzáértő állatorvosnak a teknőst. A teknősök rejtett bajai: mikor forduljunk állatorvoshoz?>>