4476. Kisfilm a felelős állattartásról
Gift, vagyis Ajándék - ezzel a címmel terjed az interneten egy megható magyar kisfilm, ami a felelős örökbefogadásra és állattartásra hívja fel a figyelmet.
Gift, vagyis Ajándék - ezzel a címmel terjed az interneten egy megható magyar kisfilm, ami a felelős örökbefogadásra és állattartásra hívja fel a figyelmet.
Átadták a borjúfókákat és pápaszemes pingvineket bemutató látványmedencéket és építményeket szombaton a Veszprémi Állatkertben.
Az érdeklődőknek látványosság, a sérült állatok számára azonban a túlélés egyetlen esélyét jelenti a hét végén átadott jászsági Sasközpont - mondta el a Természetvédelmi Őrszolgálat Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóságának (HNPI) tájegység-vezetője hétfőn az MTI-nek.
Négy héten belül hat katta (Lemur catta), vagyis gyűrűsfarkú maki született a Nyíregyházi Állatparkban.
A termesztett kultúr- és a vadon élő növények jelentős része nem teremhet, nem létezhet beporzást végző állatok, kontinensünkön elsősorban rovarok, közöttük is főleg a különböző méhfajok nélkül. Sajnálatos módon az élőhelyek átalakítása egyre inkább fenyegeti ezeknek a pollinátoroknak a létét is.
Igen, továbbra is jó házőrző lesz, csak nyugodtabb, kedvesebb lesz. Nem akar majd elszökni, ha tüzelő szuka lesz a környéken és ilyenkor nem fog megőrülni a vágytól. Ja, és lelkileg sem fogja megviselni! Ez egész biztos.
Hosszú szőrrel szerintem nem fázhat, az enyém is egész nap (hóban-fagyban is!) kint rohangál a kertben :). Persze ő ehhez szokott hozzá! A ruha inkább az ázás és koszolódás ellen lehet hasznos egy ilyen kutyánál.
Valóban érdekes a teknős magatartásváltozása. Nehéz is erre a kérdésre konkrét választ adni. A teknősök szívesen napoznak a parton, főleg, ha az az aquaterrárium legmelegebb pontja. Lehetséges, hogy csak a víz hőfoka alacsony a teknős számára. Leveléből azt olvasom ki, hogy a teknős nem étvágytalan. Amennyiben ez a viselkedés komoly egészségügyi problémából adódna (pl. tüdőgyulladás miatt nem úsznak szívesen), úgy a magatartásváltozást étvágytalanság, levertség is kísérné. Ha a fenti tünetek valamelyikét tapasztalná, kérem forduljon állatorvoshoz.
Szerintem, ha ezt olvasta, akkor ne egyenek hüvelyeseket. Ne kísértsük a rossz szellemeket, annyi más zöldség/gyümölcs létezik még. Egyébként is puffasztanak, csakúgy mint a nedvesen adott friss zöldségek is, ezért kerüljük az etetésüket. A törpehöriknek azt kéne enni adni, amit ehetnek, és így nem fordulhat elő, hogy olyat kapnak, amit nem ehetnének egyébként. (Tök jó höritápok vannak, emellé alma, répa, banán, meggybefőtt, sajt, dió, mogyoró, stb., és mindenki jól jár.)
Látatlanban nem sok okosat tudok mondani a foltok természetéről. Azt javaslom Önnek, hogy keresse fel állatorvosát, aki tud abban segíteni, hogy megfelelő diagnosztikai laboratóriumba juttasson mintát ezekből a foltokból, és így korrekt módon meghatározható a foltok eredete, és az is, hogy a foltoknak lehet-e köze a halpusztuláshoz.