4476. Kisfilm a felelős állattartásról
Gift, vagyis Ajándék - ezzel a címmel terjed az interneten egy megható magyar kisfilm, ami a felelős örökbefogadásra és állattartásra hívja fel a figyelmet.
Gift, vagyis Ajándék - ezzel a címmel terjed az interneten egy megható magyar kisfilm, ami a felelős örökbefogadásra és állattartásra hívja fel a figyelmet.
Átadták a borjúfókákat és pápaszemes pingvineket bemutató látványmedencéket és építményeket szombaton a Veszprémi Állatkertben.
Az érdeklődőknek látványosság, a sérült állatok számára azonban a túlélés egyetlen esélyét jelenti a hét végén átadott jászsági Sasközpont - mondta el a Természetvédelmi Őrszolgálat Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóságának (HNPI) tájegység-vezetője hétfőn az MTI-nek.
Négy héten belül hat katta (Lemur catta), vagyis gyűrűsfarkú maki született a Nyíregyházi Állatparkban.
A termesztett kultúr- és a vadon élő növények jelentős része nem teremhet, nem létezhet beporzást végző állatok, kontinensünkön elsősorban rovarok, közöttük is főleg a különböző méhfajok nélkül. Sajnálatos módon az élőhelyek átalakítása egyre inkább fenyegeti ezeknek a pollinátoroknak a létét is.
Kedves állatbarát, ajánljuk stíves figyelmedbe a következő cikket.
Azzal kezdem, hogy alkoholos oldatot nem használnék fülbe. Arról ír, hogy mindenféle labor vizsgálatot csináltak. De nem találok arra való utalást, hogy fültampon vizsgálatot (tenyésztés, rezisztencia vizsgálat, parazitológia) végeztek volna. Mert mindenekelőtt erre lenne szükség. Az a gyanúm, hogy ennek eredménye nem lenne negatív... E vizsgálat eredményétől függően célzott kezelést kell végezni. Amennyiben a fenti vizsgálat se vezetne eredményre, akkor jöhet szóba pl. az allergia vizsgálat vérből (a szokásos vérvizsgálatok erre nem terjednek ki). A lényeg, hogy tovább kell keresni a betegség kiváltó okát, mert csak oki kezelés vezethet eredményre. A megalapozatlan "tanácsok" alapján végzett kezelések gyakran többet ártanak, mint használnak.
Pl. Fagyás. De meg kellene mutatni szakembernek személyesen.
Tisztelt Kérdező! Igen, idős korban a spermiumok érése és termelődése leállhat, de a nemzőképtelenség hátterében gyakran szervi ok áll. Ha ilyen probléma jelentkezik, egy alapos kivizsgálás indokolt.
Ha valóban ilyen rossz az állapota, miért nem hívják ki azt a kollégát, aki elkezdte a kezelést?! Nem túl szerencsés óránként másik állatorvost hívni, egy súlyosan sérült állathoz, illetve kérdezzék meg a kollégát, a legközelebbi állatkórház lehetőségéről és szükségességéről.