4486. Kutyameleg van? Irány a kutyastrand! Mennyibe kerül 2023-ban?
Egyre felkapottabb téma, hogy a kutyások hol strandolhatnak együtt kedvenceikkel, hivatalosan hol engedhetik őket a vízbe. De mennyibe kerül 2023-ban és hol találhatóak?
Egyre felkapottabb téma, hogy a kutyások hol strandolhatnak együtt kedvenceikkel, hivatalosan hol engedhetik őket a vízbe. De mennyibe kerül 2023-ban és hol találhatóak?
Immáron tradicionális a minden évben megrendezésre kerülő DOG CHOW Kutyasport Majális, amely ezúttal mérföldkőhöz érkezett: Magyarország adhat otthont a gyereknapi hétvégén megrendezett kétnapos Európa Bajnokságnak, melyre több mint 10 országból várhatóak négylábú és kétlábú nevezők.
A hétvégén elhúny a Föld legöregebb pandája Jie Jie, aki emberi években számolva 114 évet él.
A hirtelen jött tavaszi meleggel és a csapadékosabb időjárás beköszöntével együtt kezdetét vette a szúnyogszezon. A szúnyogok nemcsak kellemetlenek, hanem felelősek az egyik legsúlyosabb állatbetegség, a szívférgesség kórokozójának terjesztéséért is. A fertőzés a kutyák, a macskák és a vadászgörények esetében is végzetes kimenetelű lehet. A gazdiknak érdemes odafigyelniük, hogy biztonságban tudhassák kedvenceiket és saját magukat!
Csaknem ötven év után újra láthatók havasi mormoták (Marmota marmota) magyar állatkertben: a Szegedi Vadasparkba Amszterdamból érkezett egy négyfős csapat – tájékoztatta Veprik Róbert igazgató az MTI-t kedden.
Szerintem valami galiba történhetett a lepóval. Úgy tudom, hogy petét raknak és ősszel el is pusztulnak, majd tavasszal kikel az "utód". (Már ha jól tudom.. :)) Én rábíznám a természetre, vagy legfeljebb bevinném valami fagymentes barlangba vagy pincébe, hátha mégis túléli. Ennél biztosan szakszerűbb infókat is lehet találni a Google segítségével :)
A díszhalak többsége trópusi eredetű, ezért a hőmérséklet mint környezeti tényező nagyon fontos a számukra. A levegőztető kikapcsolása is problémát jelent, hiszen éjjel az akvárium növényei nem termelnek oxigént, sőt oxigént vonnak el a halak elől. Ezek a nem megfelelő tartási körülmények sajnos oda vezethetnek, hogy az akváriumben élő halak ellenálóképessége legyengül, fogékonnyá válnak a különféle betegségekre. Úgy gondolom, ezen stresszorok kiküszöbölésével javítani lehet a helyzeten, de fontos lenne tudni azt is, hogy milyen kórok áll a halak pusztulása mögött. Ehhez vizsgálat szükséges. Azt tanácsolom, hogy vedd fel a kapcsolatot dr. Baska Ferenc állatorvossal, aki a legkiválóbb szakember ebben a tudományágban. Elérhetősége: fbaska@univet.hu és www.baska.doctor.hu.
Azt tanácsolom, hogy ne csak szárított hallal etesd őket, hanem keress nekik olyan eledelt, amelyik lesüllyed a vízben (pl. tubifex).
Szerintem az állat forgalmazójának (állatkereskedés) kell a megfelelő engedélyeket bemutatni, átadni, amikor ilyen állatot vásárolunk. Így nyilván az ár már tartalmazza a beszerzési költségeket is. Egyébiránt (a téma bonyolultsága miatt) például a következőket javasolnám elolvasni az interneten: http://www.teknos.hu/torv/81998.htm http://vam.gov.hu/displayDoc.do?docId=1967
Elképzelhető, hogy beteg a kiscica (soványodik, nem eszik...), biztonság kedvéért ezért el kellene vinni állatorvoshoz, amíg még nem késő. Nem hinném, hogy ilyen fiatal korban már válogatós lenne a kiscica és ezért nem akarna enni...