4486. Kutyameleg van? Irány a kutyastrand! Mennyibe kerül 2023-ban?
Egyre felkapottabb téma, hogy a kutyások hol strandolhatnak együtt kedvenceikkel, hivatalosan hol engedhetik őket a vízbe. De mennyibe kerül 2023-ban és hol találhatóak?
Egyre felkapottabb téma, hogy a kutyások hol strandolhatnak együtt kedvenceikkel, hivatalosan hol engedhetik őket a vízbe. De mennyibe kerül 2023-ban és hol találhatóak?
Immáron tradicionális a minden évben megrendezésre kerülő DOG CHOW Kutyasport Majális, amely ezúttal mérföldkőhöz érkezett: Magyarország adhat otthont a gyereknapi hétvégén megrendezett kétnapos Európa Bajnokságnak, melyre több mint 10 országból várhatóak négylábú és kétlábú nevezők.
A hétvégén elhúny a Föld legöregebb pandája Jie Jie, aki emberi években számolva 114 évet él.
A hirtelen jött tavaszi meleggel és a csapadékosabb időjárás beköszöntével együtt kezdetét vette a szúnyogszezon. A szúnyogok nemcsak kellemetlenek, hanem felelősek az egyik legsúlyosabb állatbetegség, a szívférgesség kórokozójának terjesztéséért is. A fertőzés a kutyák, a macskák és a vadászgörények esetében is végzetes kimenetelű lehet. A gazdiknak érdemes odafigyelniük, hogy biztonságban tudhassák kedvenceiket és saját magukat!
Csaknem ötven év után újra láthatók havasi mormoták (Marmota marmota) magyar állatkertben: a Szegedi Vadasparkba Amszterdamból érkezett egy négyfős csapat – tájékoztatta Veprik Róbert igazgató az MTI-t kedden.
A neonhalak és a dániók egyaránt csapathalak, tehát az egyedül tartás megszüntetése jó ötlet lehetett volna, de ezen halakból legalább 6 példányt érdemes tartani az akváriumban (a pink dánióból én egyet sem tartanék egyébként, inkább a természetes színekkel rendelkező zebradániót - amelyből kialakították). A szárított szúnyoglárva állandó etetése nagyon egyoldalú tápláláshoz vezet, javaslom, hogy szerezzen be különböző száraz és fagyasztott eleségeket, illetve lehetőség szerint élőt is adjon halainak időnként! Az aranysárga folt nem tipikus fertőzési jel, ezért nem lehet biztosan kijelenteni, hogy összefüggésben van-e az elhullással vagy nincs. Azt tudom tanácsolni, hogy mindenképpen javítson a halak táplálásán (ezzel ellenállóbbá téve őket), figyeljen oda a megfelelő vízminőségre és egyéb tartási körülményekre, figyelje a halak viselkedését és amennyiben néhány héten belül nem lesz betegség-gyanús eset, gondolja újra a társítást (azért nem előbb, mert egy esetleges betegség esetén kár lenne további halak pusztulását okozni)!
A nyuszik már csak ilyenek, rágcsálnak. A nyuszinak nem szalmát, hanem szénát kell adni és azt meg is eszi, az fontos, hogy mindig kapjon és mindig legyen előtte.
A házilagos "barkácsolás" helyett mielőbb állatorvoshoz kellene fordulni, mielőtt késő lesz...
Nem tudom mi történhetett. Feltétlenül meg kell mutatni állatorvosnak.
Kedves Kérdező! Sok ok miatt köhöghet kecskéje, fontos lenne, hogy van-e láza, milyen a mellkas feletti hallgatózási lelete, esetleges parazitás fertőzöttség is lehet a köhögés okozója stb. Egyszóval állatorvoshoz kellene vinni a kecskét.