4486. Kutyameleg van? Irány a kutyastrand! Mennyibe kerül 2023-ban?
Egyre felkapottabb téma, hogy a kutyások hol strandolhatnak együtt kedvenceikkel, hivatalosan hol engedhetik őket a vízbe. De mennyibe kerül 2023-ban és hol találhatóak?
Egyre felkapottabb téma, hogy a kutyások hol strandolhatnak együtt kedvenceikkel, hivatalosan hol engedhetik őket a vízbe. De mennyibe kerül 2023-ban és hol találhatóak?
Immáron tradicionális a minden évben megrendezésre kerülő DOG CHOW Kutyasport Majális, amely ezúttal mérföldkőhöz érkezett: Magyarország adhat otthont a gyereknapi hétvégén megrendezett kétnapos Európa Bajnokságnak, melyre több mint 10 országból várhatóak négylábú és kétlábú nevezők.
A hétvégén elhúny a Föld legöregebb pandája Jie Jie, aki emberi években számolva 114 évet él.
A hirtelen jött tavaszi meleggel és a csapadékosabb időjárás beköszöntével együtt kezdetét vette a szúnyogszezon. A szúnyogok nemcsak kellemetlenek, hanem felelősek az egyik legsúlyosabb állatbetegség, a szívférgesség kórokozójának terjesztéséért is. A fertőzés a kutyák, a macskák és a vadászgörények esetében is végzetes kimenetelű lehet. A gazdiknak érdemes odafigyelniük, hogy biztonságban tudhassák kedvenceiket és saját magukat!
Csaknem ötven év után újra láthatók havasi mormoták (Marmota marmota) magyar állatkertben: a Szegedi Vadasparkba Amszterdamból érkezett egy négyfős csapat – tájékoztatta Veprik Róbert igazgató az MTI-t kedden.
Nem, a vérző és váladékozó kinövés semmi esetre sem normális. Haladéktalanul vigye el állatorvoshoz!
Ha nincs ellenükre, hogy a madárka utódokat hozzon a világra, úgy vegyenek neki párt. Ez esetben eltolódnak a tojásrakási ciklusok és a gazdinak is nagy élményt nyújt a kikelő, növögető fiókák fejlődése. Ha a jelenlegi állapot tovább tart, a sok tojás kimerítheti a papagáj kalcium tartalékait. Mivel ivartalanítása nem megoldható, illetve magas költségekkel járna és a madár életét is nagy mértékben veszélyeztetné, így az alábbiakat teheti. Csökkenteni kell a tojásrakásra ösztönző tényezőket. Mesterséges vitaminkiegészítés, főként az "E" vitaminé kerülendő. Állati fehérjét nagyon keveset, vagy egyáltalán ne kapjon. Odú ne legyen feltéve. A magkeverékében ne legyen kendermag, zöldeleséget legfeljebb hetente egyszer, akkor is csipetnyi mennyiségben kaphat. Ásványi anyag folyamatosan álljon előtte a kalcium és foszfor utánpótlást biztosítandó.
Ez nem kor kérdése. Minél hamarabb hozzászoktatod, annál jobb. Csak arra figyelj, hogy eleinte nagyon óvatosan csináld, az se baj, ha csak tiszta vízzel teszed eleinte, hogy ne kelljen annyit tusolni. Esetleg jutalmazhatod is közben vagy közvetlenül utána, hogy jó élmény legyen neki a procedúra. Csak arra vigyázz nehogy megfázzon!
Egy oltás semmilyen védettséget nem biztosít a kutyák gyógyíthatatlan betegségei ellen (meg kell kapniuk a teljes oltási sorozatot). Azonnal forduljon állatorvoshoz!!!
A papagájok a tiszta vizes fürdést kedvelik. A fürdésüknek nem sok köze van a tisztálkodáshoz, célja inkább a hűsölés, vagy játék ( madaraink a csőr és az arc környékét szokták még, így tisztogatni a ráragadt gyümölcslétől, lágyeleségtől). A madarak fürdetőedényekben, vagy ha más nincs az ivóvizes tálakban pancsolnak. Jó megoldás a virágpermetezős spriccelés. Szelíd madarak akár a gazdájukkal mehetnek zuhanyozni is, például nálunk is van olyan lóri amelyik a tenyerünkben fekve szeret lubickolni a csapvíz alatt. Teljesen lehetőleg ne ázzanak át, ha mégis, meleg szobában, gyorsan meg tudjanak száradni. Mosószerek használata kerülendő, mert a tollakból kimossák a természetes védő-összetartó elemeket, ami nem csak ideiglenes röpképtelenséget okoz, de véglegesen is tönkreteheti a tollazatot, illetve az általuk keltett viszkető érzés tolltépéshez vezethet. A tollazat tényleges tisztántartása a púder és faggyúmirigyek segítségével történik. A madarak csőrükkel, nyelvükkel, esetleg karmaikkal (ez a vedlési időszakokra jellemző, részben a régi tollak gyorsabb eltávolítása, másrészt a vedlés okozta viszkető érzés miatt)rendezgetik a tollazatot. A kamillás víznek enyhe gyulladáscsökkentő hatása van, ami a gyulladt, sérült bőrön kedvező hatású lehet, de a tollazatot roncsolhatja, ezért nem ajánlom. A kalitot többek közt Domestos-os, vagy más hasonló klór tartalmú mosóvízzel is átfertőtlenítheti, majd öblítse le.