446. Mennyire szeretik a kutyák a Mammutot?
Nagyszerű érzés minden gazdinak, hogy nem kell kedvencét a kocsiban hagynia legalább egy hétvégén, amíg ügyes-bajos dolgait intézi az üzletközpontban.
Nagyszerű érzés minden gazdinak, hogy nem kell kedvencét a kocsiban hagynia legalább egy hétvégén, amíg ügyes-bajos dolgait intézi az üzletközpontban.
Jól mutat a csiga az orgonán, nem?! Ha kíváncsi vagy a májusi nyertes fotóra és a nyereményre, olvass tovább!
Az ember a legkülönbözőbb okok miatt szeretne egy kutyát - de az okok közül is kiemelkedik az, hogy csak úgy, minden különösebben fontos cél nélkül szeretnénk, hogy ott ugrándozzon a lakásunkban...
Az óriáskígyók leginkább gyönyörű színezetükkel és érdekes életmódjukkal varázsolják el az embereket, azonban nem minden faj való lakásba. Nézd meg, kit vihetsz haza!
A törpepapagáj nem mindig olyan kedves, mint ahogy azt a neve sugallja: "lovebird", ha megorrol a társára, agyonveri vagy megcsonkítja...
Nagyon nehéz kezelni a szájszéli bőrproblémákat, az állandó lenyalás miatt és ez ellen nem is lehet semmit tenni. A kenőcsöknek nincs ideje hatni és ezért nagyon elhúzódik a gyógyulás. Ha tényleg gombás fertőzésről van szó és nincs semmi javulás, esetleg nő is a gombás terület, akkor tablettás kezelést szoktunk javasolni (laboratóriumi gombatenyésztés és gyógyszerérzékenységi vizsgálat után!). Az ilyen kezelésnek azonban nagyon kedvezőtlen hatásai lehetnek az állat különböző belső szerveire, ezért csak legvégsőbb esetben ajánlatos ezt választani.
Vakarózást, korpás-száraz bőrt, valamint szőrhullást gombás, atkás vagy baktériumos bőr-szőrbetegségek okoznak leggyakrabban, esetleg még vitaminhiány lehet a háttérben. Mindenképpen állatorvoshoz kellene vinni, aki injekcióval kezeli az állatot és szükség szerint otthoni tablettás/samponos kezelést is javasol. A terráriumot pedig érdemes egyszer teljesen kiüríteni, és minden berendezési tárggyal együtt alaposan kitakarítani.
5 nap nagyon rövid idő! Az természetes, hogy fél a höri az új helyen és kézhez sincs még szoktatva. Biztos vagyok benne, hogy türelmes és kedves bánásmóddal hamarosan megszelídül.
Ha nincsenek még ivartalanítva, akkor ez segíthet! Általában jól kijönnek egymással az együtt tartott macskák, még ha egyneműek, akkor is. Sokszor a játék is lehet olyan durva, hogy sebek is keletkeznek. Előfordulhat viszont, hogy egyikük túlzott dominanciára törekszik, vagy féltékeny, stb. Ennek eldöntéséhez tudni kellene a részleteket (mikor, miért verekszenek, mi váltja ezt ki...), és ha tényleg agresszív magatartásról van szó, akkor csak ezután lehene eldönteni, hogy milyen "kezelés" javítana a helyzeten.
Egy hét még elég kevés idő ahhoz, hogy megszokja az új helyet és az egyedüllétet, hiszen elég nagy a változás (új hely és a megszokott társ hiánya!). Elképzelhető, hogy idővel magától elmúlik az ugatás. Ha ez nem történne meg, akkor mielőtt elmennek otthonról, alaposan ki kellene fárasztani (hosszú séta, futtatás, stb.), hátha ez segít. Utána kellene nézni, nincs-e a környéken tüzelő szuka, mert ez is oka lehet a nyugtalanságnak. Az elektromos nyakörvet és a hangszálműtétet nem javaslom, esetleg csak a legvégsőbb esetben jöhet szóba.