4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
A leírtak alapján egy gyomor-bélhurutja lehetett a cicának. A megváltozott bélflóra helyreállítására többféle probiotikum is elérhető, néhány nap alatt helyreállítják a bélflórát és ezután a széklet és a kedv is normalizálódik.
Kedves György! Kérdésére, tisztelettel, azt tudom válaszolni, hogy a légcsőkollapszus kezelésére létezik homeopátiás megoldás: Phosphor CH15. Mivel idős állatról van szó, mindenképpen érdemes lenne a szívét is megnézetni (ultrahang-, EKG-vizsg.), mert előfordulhat, hogy szívelégtelenség is állhat a háttérben, és akkor más szerekre is szüksége lehet kis kedvencének. Abban, hogy Ön szkeptikus, sajnos nem tudok segíteni. A kétkedésére a legjobb "szer" - szerintem - az, ha a homeopátia hatásosságát Ön is megtapasztalja kedvencének állapotjavulása révén. Praxisomban számos esetben segített a kezelésem hasonló problémákon. Kérem, döntse el, hogy szeretne-e homeopátiás kezelést a kutyusnak, és ha igen, hívjon a továbbiak egyeztetése céljából 06 (20) 928-4425. A reklám miatti időveszteségét sajnálom, arra nincs kihatásom, magam is az oldal üzemeltetője által felkért "külsős" orvos tanácsadó vagyok. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Tisztelt Kérdező! Heti fél óra mozgás még 100 évesen is kevés, nemhogy a legszebb férfikorban, 40 évesen. :-) Most még akár napi 2-3 órát is edzhetnének. Később is javasolt a rendszeres foglalkozás, annak hosszát érdemes a kutya erőnléte alapján esetleg csökkenteni, vagy több részre osztani. A kutya úgy is jelezni fogja, ha fárad, amit Ön biztosan nem fog félreérteni. Tisztelettel. dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Ez még feketének mondható. Gyakorlatilag Eeyszínű fekete, fekete nyereggel és maszkkal. Kis világos mellfolt, vagy kivilágosodott szőrzet a végtagok belső oldalán. Az orrtükör is fekete. Azt tudni kell, hogy a világostól a fehérig terjedő jegyek a mellkason és a végtagok belső oldalán, vörös farokvég és világos karmok, az elmosódó színek, mind pigment hibának minősülnek és így is kell őket értékelni.
Nem mindig utal betegségre, ha a madár csőre túlnő, kialakulhat azért is, mert nincs a környezetében megfelelő koptató felület, azaz természetes ülőfa, fakéreg vagy csőrkoptató esetleg túl puha eleséget kap a madár. A rendellenes szaruképződés, túlnövekedés hátterében azonban sok esetben valamilyen megbetegedés áll. Ha a két szarukáva nem zár jól, szintén bekövetkezhet a csőr túlnövekedése. A túlnőtt csőr következtében a táplálékfelvétel lehetetlen, emiatt a madár lesoványodik, amely tartós esetben akár éhhalálhoz is vezethet. Megfelelő csőrkoptatók ketrecbe helyezésével természetesen mindez megelőzhető, a jelentős túlnövekedést azonban már csak mechanikai bevatkozással, vagyis a hossz és a forma újbóli kialakításával orvosolhatjuk. A csőr túlnövekedése élősködő rühatkák jelenléte miatt is bekövetkezhet. A szaruképletben élősködő atkák hatására a csőr morzsalékonnyá és lyukacsos szerkezetűvé válik, továbbá deformálódik és repedezik. A felrakódások megjelenése is jelzi az atkák jelenlétét a szájszögletben, a szem környékén és a lábakon. A betegség más papagájt is megfetőzhet, de gyógyítható, azonban esetleges kiújulására később is számítani lehet. Mindenképpen el kéne menni a hullámossal állatorvoshoz!