4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Az étvágytalanság hátterében sok minden lehet, ez szinte az első jele a betegségnek... A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben veszélyezteti az állat életét. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz!
A kutyák neme ??? Ivartalanítás ??? Mennyi idejük van a szakszerű szocializációra és összeszoktatási tréningre ??? Egyéb vonatkozásban itt olvashatják korábbi írásom ebben a témakörben: http://www.kutya.hu/Cikk.aspx?id=4182
Kedves Gazdi! A csivava miatt nem kell aggódni.:) Főleg, ha jól kijönnek a nyuszival. ha mindkettő oltva van, nem lesz baj.:) Az ivartalanítással kicsit nyugodtabb lesz az állat, de ez egyedileg is változhat.:( Mivel a nyuszi valószínűleg már 10 hónapja ivarérett, így nem valószínű, hogy a most kijött viselkedés az ivaréréssel függ össze. Lehet hogy kicsit többet van ketrecben mint eddig? A ketrecében vannak játékai? Fogkoptató, rágófa? Ezek mind mind az unaloműzés szerepét töltik be.:) Azonban az időjárás változás is előhozhat egy kis agresszivitást.:) A vedlés a nyulaknál nem évszakhoz kötött. 2 nagyobb vedlés van az életükben utána szinte folyamatosan váltják a szőrt. Persze azért a tél beállta előtt látni az új téli melegebb bundát.:) A szőrváltás így folyamatos. Segíthetsz neki, ha minden nap vagy hetente többször egy kis fésűvel- macskáknak való is jó, de biztos van már kifejezetten nyuszik számára készült- átfésülöd a bundáját. Nemrég került fel a magazin oldalára egy cikk az ivartalanításról. Ha mégis emellett döntenél, akkor előtte azért olvassad azt el.:) Szép Napot Jekkel Gabi
Elképzelhető, de az sem kizárt, hogy valmi egyéb oka (betegség) van az alulfejlettségnek. Javaslom mutassa meg a kiskutyát állatorvosának. Addig a tejpótló (kiegészítő) adása javasolt.
Kedves Gazdi ! A leírása alapján Zorán tipikus, a francia bulldogokra jellemző parciális rohamtüneteket látok, erős fájdalomtüntekkel kísérve. Nagyon jó antiepileptikumok állnak a ilyen esetekben a rendelkezésünkre, a rohammentesség elérése céljából. Egyéb információk érdekében, a kissgabriella@vipmail.hu címen tud elérni. vagy a honlapon található ügyeleti mobilszámokon. http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/ Üdvözlettel dr.Kiss Gabriella