4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Kedves Guula, irány az állatorvos, mielőtt komolyabb baj lesz. Otthon, házilagos kezeléssel ezt nem tudja meggyógyítani, sebtisztítás és antibiotikumos kezelés szükséges!
Kedves Kati, Magyarországon minden kétéltű és hüllőfaj védett... így nem volt feltétlen jó ötlet bevinni a házba a gőtét... a gőték amúgy nagyon nagy szökőművészek, és miután kimásznak egy átlagos szobában gyorsan kiszáradnak és elpusztulnak. Sajnos bárhol lehet (szekrény alatt ágy mögött) nehéz megtalálni, és általában késő szokott lenni. Bízom benne, hogy sikerül időben megtalálni és esetleg szabadon engedni... Üdv-Éva
Kedves Ákos! sokadjára teszed fel ezt a kérdést, a válaszunk mindig NEM. A deguk nem tudják bontani a cukrot, így ha magas kalória tartalmú ennivalót kapnak, cukorbetegség tüneteik lesznek, és 8 év helyett, 1-3 évig élnek. Ezért tilos a kukorica, szárított gyümölcs, kenyérféle, édesség és egyébb emberkaják. A degu etetése A degu táplálékának alapját a széna képezi, ez lehet réti széna és lucernaszéna is. A lucernát csak szárítva, de minimum fonnyasztva adjuk nekik. Nagy kedvencük a pitypang, ennek a levelét és a virágját is örömmel fogyasztják. Zöldeledelként megteszi a saláta, a tyúkhúr, a sóskalevél, reteklevél is.
Ez a probléma elsősorban a kis testű fajtákra jellemző, nagyobb kutyákban ritka, de mint az Önök kutyájából is látszik, azért van. Egy rövid időt lehet várni, hátha meglazul és kiesik a tej szemfog, de ha beszorul a két fog a szűk helyre, az a maradó fogra sem lesz jó hatással. Célszerűbb lenne megmutatni hozzáértő állatorvosnak (ma már vannak több helyen is állatfogászattal foglalkozó állatorvosok, pl. www.vetfog.hu)
Hoyan szoktassuk le a macskát erről? Mindkét esetben hatásos, ha egyszerűen felállunk, és odébb sétálunk. Ez persze nem könnyű, sem akkor, ha kedvenc tévéműsorunkat bámuljuk, vagy hullafáradtan számoljuk a barikákat, de érdemes megpróbálni, mert a leszoktatásban beválhat. A fájdalmas gyúrást esetleg karomvágással is kiküszöbölhetjük, melyet természetesen kozmetikussal vagy állatorvossal végeztetünk el kedvencünk épsége érdekében