4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Ékszerteknősöket nem szoktunk teleltetni, nincs rá szükségük. Igazából nem is szerencsés erre késztetni őket, mert ez csak problémákkal járhat. Valószínű, hogy a szabadon engedett teknőc nem telelés miatt bújik el. Szerintem nem kellene hetekig hagyni az ágy alatt, inkább elő kell keresni és visszatenni helyére, hogy egyen-igyon.
A tünetek eléggé általánosak, sok betegségre is utalhatnak, ezért vizsgálat nélkül nem lehet megmondani, hogy mi baja lehet a malacnak. Szerintem célszerű lenne elvinni állatorvoshoz.
Meg lehet próbálni otthon Sedalin mite A.U.V. tablettával lenyugtatva levágni a csomókat. Ha ez nem sikerül, mi kicsit el szoktuk altatni őket és nyírógéppel megszabadítjuk a filcszerűen összeállt szőrtől.
Mindenképp el kell vinni állatorvoshoz, mert gyakran gombás, vagy rühatkás fertőzésük van, ami emberre is átterjedhet.
A redőit - különösen, ha mélyek - rendszeresen tisztítsa, nehogy befülledjen, mert bőrbetegséghez vezethet. A kutyus szőrét lehet rendszeresen gumikefével tisztítani; ha nem különösen piszkos, másfél havonta fürdetni.