4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Nehéz kérdés. Nem jellemző az ivartalanítás következtében kialakuló agresszív viselkedés, inkább nyugodtabb, bújósabb, kedvesebb lesz ivartalanítás után az állat. Póbáljanak meg minél többet foglalkozni vele, a kedvében járni, sokat simogatni, beszélni hozzá.
A lányai jelenleg nincsenek abban a korban, hogy egy élő állatot kapjanak ajándékba. A kutya kb. 10 - 30 napot követően 100 % mértékben az Öné lenne, - NEM csak tulajdonjogi értelemben !!! Ha Ön akar kutyát, egy családba, ahol tételesen még van két gyerek is, az már reálisabb megközelítés. A társasági kutyák/ ölebek fajtacsoportból nyugodtan választhatnak, vagy egy kis/közepes testű keveréket valamelyik menhelyről. Azt könnyebb megmondani, hogy milyet NEM : vadász kutyafajtát, szánhúzó/északi (ilyen a SZAMOJÉD is !) terriert vagy keverékeit, agarat, kopót nem javaslok !
Üdvözlöm! Ez így elegendőnek tűnik, de azért hetente kétszer kapjanak enni, akkor jó. Mondjuk kedden szárítotatt, szombaton pedig fagyasztott halat. Kapjanak bőségesen az etetések alkalmával táplálékot. A gyakori táplálás nem egészséges az ékszerteknősöknél, nem is baj ha vissza lesz véve a táplálékból. 1 év múlva elég, ha heti egyszer kap enni!
Üdvözlöm, ez az állat kloákájának egy része ami előesett, érdemes lenne minél előbb hüllőkre specializálódott állatorvoshoz vinni az állatot, mert ez az életét veszélyeztető helyzet.... Éva
Kedves Kriszti! E két vírusos cica-betegség kezelésében valóban nagy szerepet játszik a betegséget okozó vírusból készült nozóda (FIP C30, FIV C30), de ez még nem elegendő. Az Ön által említett egyéb szerek is szóba jöhetnek a kezelésben, de ezen vírusos megbetegedéseket nem lehet olyan egyszerűen kezelni, mint mondjuk, ha szimplán gyomorrontása lenne. Ilyen esetekben komplex terápiára van szükség, amit egyedileg kell összeállítani a cica részletes tüneteinek az ismeretében. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos kezelésben részesülhessenek a kis páciensek. Ezért mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség a homeopata állatorvossal. Gyorsíthatja még a gyógyulást, ha gyógynövényekkel ill. gyógytáplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. Ha szeretne homeopátiás segítséget Fókának, javaslom, hogy személyesen keressen fel egy homeopata állatorvost, aki egyedileg (!) a legmegfelelőbb szert / szereket ki tudja választani kedvence számára. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06209284425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea