4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Ha ilyen fiatal kutyán ilyen tünetek mutatkoznak, valóban reálisan jön szóba az örökletes háttér, vagy a fejlődési rendellenesség. Így van reális alapja a kolléga véleményének. Véleményem szerint megismételt és alapos neurológiai vizsgálatokat kellene elvégeztetni, utána lehet(ne) dönteni a kiskutya sorsáról.
Nem ártana megmutatni állatorvosnak. Hiszen a köhögés nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene kezelni. Feltétlen szükség lenne kiegészítő műszeres vizsgálatra. Elég lehet egy röntgenfelvétel is, de ha van rá lehetősége, kérjen légúti endoszkópos vizsgálatot. Jó lenne pontosabban ismerni a megbetegedés hátterét, hogy pontosan milyen jellegű a köhögés, mi ront, mi javít a kutyus állapotán, stb. Mindenképpen keressen fel egy állatorvost, aki a kutyus részletes tüneteinek a megismerése után ki tudja választani azt a szert, mely egyedileg a legjobban illik kedvence tüneteihez, és hozzásegítheti őt a teljes gyógyuláshoz.
Kedves Hajni! Meg lehet próbálni a homeopátiás kezelést, azon túl, hogy azért egy alapos kivizsgálásra is van szükség, hogy vajon a cica füle teljesen rendbe jött-e, nincs-e valamilyen szövődménye a régebbi fertőzésnek. A homeopátia egyedi kezelést igényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen a kis kedvence. Ehhez mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség. Az első vizit alkalmával a fizikális vizsgálat mellett egy részletes beszélgetés is szükséges ahhoz, hogy megismerjem a cica pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, kérem, hogy hívjon fel időpont-egyeztetés végett: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Andrea
Ha lakásba szeretné, feltétlenül a nyugodtabbat válassza! Nem fogja megbánni. Hogy ki lesz betegesebb, majd az idő talán eldönti.
Nem tudom a haszonállatos kollégám mit álalpított meg a cicánál. Ha nem javult,érdemes lenne kimondottan kisállatokkal foglalkozó rendelőbe vinni. Macskáknál gyakoriak a szájban kialakuló fekélyek. Erre tippelek, de látatlanban nem tudom diagnosztizálni. Az oladal fájdalmasságának okát szintén csak vizsgálattal lehet megállapítani. a rendszeresen verekedő vagy párzó, oltatlan macskáknál nagyon gyakori a macska leukózis és macska AIDS. A nehezen gyógyuló sebek és fogyás miatt ez is felmerül. Ezt vérből lehet diagnosztizálni.