4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
"Szakértő" szem tudná megállapítani, hogy ez normális jelenség-e, mert gyakori, hogy egészséges állapotban is ráncosodik a teknőcök nyaka és megnyomva puha is. Azonban ha ez túlzott mértékű, esetleg a test más területére is terjed (pl.: combok tájéka) akkor ödémáról lehet szó, ami több betegségnek a tünete is lehet. Ebben az esetben viszont kezelésre is szorul a teki. Ezért tanácsolnám, hogy mutassa meg hozzáértő embernek, aki eldönti, hogy melyik verzió a helytálló.
Látatlanban még nehezebb bármit is mondani, bár azon azért csodálkoznék, hogy "nem mondott semmit" az állatorvos kolléga. Talán inkább azt mondhatta, hogy nem lát semmi kórosat, olyat, amit kezelni kellene? Érdemes lenne még egyszer rákérdezni vagy megmutatni neki a malacot, ha továbbra is fennáll a probléma!
A leírtak alapján elképzelhető, hogy a bolhanyakörvre volt allergiás. Ez egyébként gyakran előforduló probléma (macskáknál, kutyáknál is), így ennek használatát a későbbiekben mellőzni kellene, helyette macskáknak adható bolha ellenes cseppeket (Spot On-t) javasolnék. A sebeket lehet Betadine oldattal kezelni. Ha nincs javulás és továbbra is vakarja, akkor nyugodtan lehet neki feliratni kutya/macska számára gyártott, ekcéma esetén külsőleg használatos "kencét".
Sajnos a spánielek gyakran küzdenek komoly fülbetegségekkel. Az igen makacs baktériumok valóban csak hosszas kezeléssel irthatók ki. Gyanítom azonban, hogy itt már nem csak fülgyulladás van, hanem esetleg valamilyen általános immunrendszeri gyengeség is vagy egy allergiás háttér. A fül hallójárata a bőr egy részlete, tehát minden allergia, például táplálékallergia arra is kihat. Javaslom a hypoallergen tápok adását, immunerősítőket és ha indokolt, még egy antibiotikumos kezelést. Hát látatlanban ennyi...
A tetoválási szám alapján, ha felhívja a MEOE-t telefonon, akkor meg tudják mondani a tulajdonos vagy a tenyésztő nevét. Érdemes állatorvoshoz is elvinni, mert elképzelhető, hogy microchip is van benne. Az interneten a www.elveszettkutyak.hu oldalon és a www.haziallat.hu-n is található fórum, ami segít az elveszett állatok gazdira találásában.