4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Napi 1-majd 1,5L tejet naponta
Készíthetünk magunk is a fiókák számára megfelelő pótanyatejet. Egy deciliternyi magas zsírtartalmú tejbe tegyünk két evőkanál főzőtejszínt egy tojás sárgáját és egy darab szőlőcukrot. Jól keverjük össze és melegítsük 42 °C-ra. A nyúlanyák átlagosan naponta 120 g tejet termelnek, és egy kisnyúl átlagosan naponta 20 g tejet igényel. Mesterségesen ezt napi többszöri etetéssel érjük el. Mesterséges táplálás >>
Kedves Zsolt! Valószínűleg idegrendszeri problémáról van szó, de azért kivizsgálnám a kutyust. Ez magában foglalna egy vérlabor és egy kardiológiai vizsgálatot... Ha a tünetek fokozódnának, azaz egyre hosszabb görcsös rohamok és eszméletvesztés jelentkezne, akkor szinte majdnem biztos epilepsza a diagnózis, ami folyamatos kontrollt és kezelést igényel...
Kedves gazdi, az étvágytalanság első jel arra, hogy valami gond van, ráadásul a kiskutyák bélrendszere nagyon érzékeny. Így javaslom , hogy látogassák meg vele az állatorvosukat.
Kedves Olvasónk! Ez tipikusan olyan kérdés, amivel nem lehet látatlanban mit kezdeni.. 2 éves golden - szuka? Kan? ivaros vagy ivartalanított? Oltásai megvannak? Belső szervi probléma netán ízületi? Javaslom, hogy keressen fel egy állatorvos kollégát..