4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Kedves Gazdi!Sajnos egyre gyakrabban fordul elő, hogy ha a gazdi sima csapvizet tölt bele az itatóba, a víz olyan kemény vagy klóros, hogy a malackák érzik a kellemetlet illatát és meg sem kóstolják. Javasolnám, hogy az itatóba alacson ásványianyag tartalmú szénsavmentes ásványvizet kellene tölteni, és úgy megnézni, hogy egy nap alatt mennyit isznak a malackák. Olcsó ásványvíz is jó pl. Tesco Aquarius. Illetve megnézni, hogy az itató csőre kb. fejmagasságban legyen, hogy könnyen el tudják érni. Átlagos vízfogyasztás egy malackának 25-100 ml közt van, függ a hőmérséklettől. Ngy Nóra tengerimalac tenyésztő Tengerimalacon nem eszik, nem iszik... Mit tegyek?Tengerimalac betegségek: tünet, gyógymód, gyógyulási esélyA tengerimalac C-vitamin szükségletére figyeljünk
Kedves Enikő! Egy 30 kg-os kutyusnak az egy adag 5 globulust jelent, amit egy kis (3-4 ml) vízben feloldva kell a szájába beadni. A tejcukor golyócskák feloldásához és a beadásához sem szabad fém eszközöket használni. A legjobb, ha egy kis pohárban oldja fel a bogyókat, és egy műanyag fecskendővel vagy műanyag kiskanállal adja be az oldatot a szájba. A beadás előtt és után 15-15 percig ne egyen, ne igyon a kuytus. Tehát a Ledum CH200 esetében havi 1x 5 globulus az adag. Ez jó eséllyel kivédi a bolhák és a kullancsok megtelepedését az állaton. Ami a Natrium muriaticum CH15 adagolását illeti, a cikkben említett betegségek megelőzése érdekében: kapjon egy adagot a kutya mondjuk hétfőn, majd még egy adagot szerdán, és ezt a kezelést négy havonként ismételje meg. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea Olvass tovább! Bőrbetegségek kezelése homeopátiával
Üdvözlöm, a patkányok kivételesen tiszta állatok, így a gyakori mosakodás normális lehet náluk. És mivel éjjeli állatok, ezért nappal normális ha sokat alszanak.. Üv-Éva
Kedves Eszter! Valószínűleg a beltenyészet az oka, úgyhogy elképzelhető, hogy van más egyéb fejlődési rendellenesség, ami külsőleg nem látható... Ha más, létfontosságú szervet érintő probléma nem fog felmerülni, illetve a lábujj-rendellenesség nem fogja befolyásolni a mozgásukat, akkor lehetséges, hogy egészséges "felnőttekké" válhatnak... De a jövőben kerülni kellene a rokonok párosítását.
Kedves Gazdi! A tengerimalac szemén hályog keletkezett. Ennek különböző okai lehetnek pl. külső sérülés: szénaszál megszúrta, vagy akár cukorbetegség jele is lehet. Ezért mindenképp ajánlott lenne állatorvoshoz elvinni, aki jó eséllyes meg tudja állapítani, mi az oka. Illetve a legtöbb szemcsepp, amivel kezelhető, vényköteles. A szemsérülések sürgősségi esetek, minél később kezelik szakszerűen, annál nagyobb az esélye, hogy maradandó marad az elváltozás. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő