4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
A cicánál valószínűleg feltételes reflex alakult ki, amelyet a simogatás vált ki. Lehet, hogy a simogatást etetés/evés követi vagy követte korában? (Lásd: Pavlov kutyakísérletei a feltételes reflex kiváltására...)
Az álvemhesség valójában áltejelést jelent, semmi köze a vemhességhez, ha nam történik fedezés vagy fogamzás, akkor is kialakulhat. Normál élettani folyamat, csak azért nem szeretjük, mert jelentős viselkedésbeli változást okoz a kutyánál (fészkel, játékot hurcol, nem eszik, nyűgös), valamint a sokszori tejelés emlőgyulladást, esetleg daganatot okozhat. Az első tüzelés után is előfordulhat, kb. a tüzelés utáni 6-8. héten kezdődik.
Lehet, hogy megfázott, illetve felsőlégúti gyulladása van. Kezelni kellene a dolgot, ezért jó lenne elvinni egy állatorvoshoz.
Én nem látom ezt nagy problémának. Egyrészt még fiatal és ezért nincs meg a kellő magabiztossága. Ez idővel meg fog változni és ellesi a többiektől az ugatás fortélyait. Másrészt a legtöbbször az jelent problémát, hogy túl sokat és túl hangosan ugat egy kutya, ami zavarja a környezetét és a gazdáját is. Tehát én nem aggódnék.
A fejrázás sokszor begyhuruttól van, de parazitás fertőzés is okozhatja, ami viszket és ezért rázza, kaparja a fejét. Ha csak ritkán teszi, akkor az természetes viselkedési forma is lehet (azaz: valami rákerült a lábára/csőrére és azt akarja lerázni...).