4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Az Ön által végrehajtott vízcserék gyakorisága optimális!
A tünetekből ítélve akár hasnyálmirigy-gyulladás is lehet, de még sok minden más is, pl. daganat. Azt javaslom, hogy forduljon azonnal orvoshoz.
A testméretéből adódóan keletkezhetnek bonyodalmak. Ilyen pl. ha túl nagyok a méhében az utódok (pl. nagy méretű kannal párzott) és emiatt nem tudnak természetes úton megszületni. Ekkor orvosi beavatkozásra, esetleg műtétre lehet szükség. További nehézséget okozhat, hogy elég stresszérzékenyek az ilyen típusú kutyák és nehezen viselik a fájdalmat és a különböző beavatkozásokat. Ha mindenképpen szeretne kicsiket, akkor 2 -3 évesen már elég "érettnek" kell lennie az "utódláshoz", de mindenképpen beszéljen erről kezelő-állatorvosával is.
Sajnos igen. A törpehörcsögök feltehetően valamilyen kórokozót (vírust, baktériumot) hurcoltak be meglévő állatállományukba.
Ez nagyban függ attól, hogy milyen teknőcről beszélünk, ezért nem tudok konkrét választ adni, de egy internetes keresőbe (pl. Google) beírva a "problémát", hamar kielégítő megoldáshoz lehet jutni :).