4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Az ivartalanítás után nem változik meg a nemi besorolása a kutyának, de bizonyos helyzetekben fajtársaival aggresszívebb lehet. Ez azért nem általánosítható, és függ az egyedi szocializáltságtól. Hazánkban a kutyaetológia gyerekcipőben jár, kevés fellelhető szakirodalom van, ajánlom az Állatorvos-tudományi Kar könyvtárát felkeresni az ügyben.
Töb ok miatt is felmerülhet a probléma. Lehet, hogy az akvárium túlzsúfolt, és "ritkítani" kellene a halállományt. Esetleg túlzott napsütés éri az akváriumot, ami erjeszti és szaporítja a vízben a baktériumokat. Érdemes úgy elhelyezni az akváriumot, hogy ne érje napsütés!
Ez a gyógyszer egy szulfonamid típusú hatóanyagot tartalmaz, ami az antibiotikumokhoz hasonlóan elsősorban baktériumok által okozott, legkülönfélébb fertőző betegségek (légúti, emésztőszervi, húgyuti, stb.) esetén alkalmazható az orvos utasításai szerint.
Melegíteni csak a trópusi halak vizét kell, a hidegvízben élőkét nem. Ha tehetjük, automata fűtőszálat vegyünk, és akkor egész nap mehet.
Több oka is lehet annak, hogy a cicának bedagadt az arca: verekedés közben megsérült és ennek következtében tályog alakult ki. Rovarcsípés, nyálmirigygyulladás, cysta, foggyökér-gyulladás, arckoponya és állkapocs csontizületének gyulladásos megbetegedése. Mivel gyorsan alakult ki és kifejezetten fájdalmas, úgy gondolom gyulladásos folyamat (talán tályog) van a háttérben. Ha nem múlna el egy-két nap alatt az elváltozás, mindenképpen javaslom, hogy forduljon állatorvosodhoz. Ugyan is a fájdalom zavarja a cicát az evésben, illetve ha gennyes folyamat áll a háttérben, úgy magas láz alakulhat ki és a cica szervezetének egészségét veszélyeztető anyagok szívódhatnak föl. Javaslom, hogy éhgyomorra vigye a cicát az állatorvoshoz, mert a vizsgálathoz és a kezeléshez is szükség lehet a bódításához.