4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Kedves Gazdi! Az Ön levelét olvasva igencsak meglepődtem, ugyanis az első mondatok után szinte biztos voltam abban, hogy arra keresi a megoldást, hogy lehet-e a zöldhályog okozta vakságon javítani, hogy újra lásson a cica. De legnagyobb megdöbbenésemre - tovább olvasva a levelét -, Ön nem ezt kéri, hanem, hogy javasoljak valamit, arra nézve, hogy cicája ne unatkozzon ...! Ez azért is meglepő, mert amiből Ön arra következtetett, hogy unatkozik a cica ("nyugtalanul járkál és nyávog"), szinte biztos, hogy nem emiatt történik. Először is ki kellene deríteni, - akár egy alapos kivizsgálással -, hogy esetleg mégis nincs-e valami egyéb fájdalmas tünete, szervi elváltozása a cicának, és akkor abban az irányban el lehetne indulni ... Eddigi tapasztalatom szerint a cicák unalmukat nem ilyen formán fejezik ki. Ebből én inkább arra következtetnék, hogy valamije fájhat, vagy legkevesebb kellemetlen érzést okozhat fizikailag. Szóval mindenképpen javasolnék egy alapos kivizsgálást, hogy ennek a viselkedésnek az oka kiderüljön. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Lehet hogy felszaporodott a káros bomlástermék az akváriumban. Bár nincs sok halad, de a viz is kevés (nagyobb akvárium kellene vagy kevesebb hal). A gyors vízcsere jó megoldásnak tűnik, ma, és holnap is 30 %-ot. Vigyázz a vízhőmérsékletre, és ha nincs időd állni hagyni a vizet, tegyél bele valami klórmegkötőt. És sót, 10 literbe egy csapott evőkanálnyit. Ez egyébként is jó a guppiknak.És próbálj meg venni Sera toxivecet, nem használtam még, de pont ilyen krízishelyzetekre ajánlja a gyártó. Reméljük tényleg olyan jó, mint mondják.
Kérdésére így látatlanban semmit nem lehet érdemben válaszolni! Meg kell mutatni állatorvosnak.
Vagy valamilyen sérülésből adódó vérzés, esetleg véres vizelet ürítése, vagy elszíneződése a vizeletnek számos okból kifolyólag. Érdemes megmutatni állatorvosnak a kisegeret, ha még nem késő.
Téli álomA csíkos mókus a szabadban, rideg tartásban és fűtetlen helyen történő teleltetés során minden esetben, lakásban tartva rapszódikusan és nagyon különböző módon téli álmot alszik. Mint a legtöbb mókusféle, ők is kijárnak pihenés közben enni, inni, üríteni, de mindezt ritkán teszik. Ilyenkor, ha összefutunk velük, teljesen természetes, hogy kótyagosak, a mozgásuk kordinálatlan, orrabuknak, elalszanak a tevékenységük közben.A melegben tartott mókus aztán vagy alszik, vagy nem alszik mélyen, vagy csak többet alszik, kevesebbet van kinn, lustább, egy hetet vagy két hónapot pihen, egyik évben így, a másik éveben úgy alszik, de az is lehet, hogy sehogyan sem pihen, és a nyári időszakhoz hasonló módon éli a mindennapjait. Ezt a folyamatot nem lehet előre megjósolni, minden mókusnál más és más. DE. A téli hibernálódás természetes élettani folyamat, amit nem célszerű felborítani. Ha a mókus alszik, mert aludni akar, akkor nincs joga senkinek ezt bármilyen eszközzel megvonni tőle. Szüksége van a szervezetüknek a feltöltődésre, a pihenésre, hogy a tavaszi szaporodási időszakra több energiájuk legyen. Mellesleg 22 fokon is nagyon jót alszanak a mókusaim, ha olyanjuk van. Azok a gazdik, akik csíkos mókust választanak kedvencnek, tudomásul veszik ezzel az életciklusukat, a sajátos, néha meglehetősen barátságtalan viselkedésüket is. Sok éves tapasztalattal én azon a véleményen vagyok (aztán mindenki úgy cselekszik, ahogy akar), ne bolygassuk már azt a belső biológiai órát csak azért, hogy lássuk a mókust, mert nem akarjuk aludni hagyni. Szeretjük, tiszteljük, óvjuk, kényeztetjük őket, de ebbe az is beletartozik, hogy lemondunk a saját önzőségünkről akkor, amikor téli álmot akar aludni a Nemzeti Kincs.Ha valaki aggódik, tegyen ki jól átható helyre egy darab gyümölcsöt (téli álom alatt is mindig legyen kirakva élelem, iható állapotban víz – kinn tartott állatoknál is állandóan biztosítani kell a folyékony vizet), így ha kijön a mókus és megrágcsálja a kihelyezett gyümölcsöt, lehet tudni, hogy minden rendben van, él a kedvenc. A mókus még mély alvás közben is lassan, egyenletesen lélegzik, ver a szíve, noha a testhőmérséklete érezhetően lecsökken. Ha elpusztul ebben az állapotban, akkor meleg szobában nagyon rövid, kinn egy kicsit később indul be a bomlás, ami jellegzetes, kellemetlen szagot áraszt, amiből észre lehet venni, hogy baj van. További infó >>