4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
A képre nem tudok mit mondani. Mutassa meg állatorvosnak, ő meg tudja mondani, lát-e rendellenességet a cica lábán. A kora tavaszi macska már felnőtt, nincs szüksége kölyök tápra. Ivartalanított szobacicának való tápok teljesen megfelelőek.
Kedves Anna! Érdemes lenne elvinni egy hüllőkkel foglalkozó állatorvoshoz, egyeztetni a tartási körülményeket. Üdv-Éva
Én is az ivartalanítást javaslom, már csak azért is, mert idősödő kan kutyákban a prosztata daganatok ill. megnagyobbodások is kivédhetőek ezzel. Ha nem múlnak el a kis csomók a műtét után 1-2 hónapon belül, esetleg növekedésnek indulnak, sebészi eltávolítás és szövettani vizsgálat javasolt.
Nem szívesen szólok hozzá olyan kutya kezeléséhez amelyiket nem is láttam és mondok véleményt olyanokkal szemben akik az állatot több féle módon is megvizsgálták. De a tüdővizenyő - aminek kezelésére a Furosemid hivatott - általában a kisvérköri nyomás emelkedése miatt alakul ki, ennek oka pedig leggyakrabban a szívműködés elégtelensége. Tehát én még nem zárom ki a szívelégtelenség lehetőségét ilyen nagyvonalúan,hanem tovább vizsgáltatnám a szív működését egy EKG segítségével.
Sok minden lehet: sok féreg (volt már féregtelenítve?), elakadhatott egy csont, végbélmirigy megbetegedés stb. Otthon nem fogják tudni kezelni, mihamarabb állatorvoshoz kellene vinni a kutyát.