4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Hát, nehéz így látatlanban megítélni, mitől ijedhet meg a cica. Ahogy magam elé képzelem, lehet, hogy egyszerű játékról van szó, hisz gyakran csinálják ezt a macskák. Esetleg egy nagyobb méretű egér ijesztgeti?? :) Szóval nehéz a kérdés.
Cicáknak általában 12 hetes korban kell az oltásokat elkezdeni (néha ezt 8 hetes korra előre lehet hozni) és havonta jönnek az ismétlő oltások, tehát 3 hónaposan még biztos nincs meg az összes oltása. Ha csak lakásban lesz tartva, amíg megkap minden oltást és a másik bejáró cica oltva van minden szükséges kórokozó ellen, akkor kicsi az esélye a megbetegedésnek.
Igen, célszerű külön tenni őket az ellés idejére, a problémák megelőzése végett. Ha nem szeretnének kölyköket többet, akkor az ivartalanítást javasolnám, mert a hormonhatású injekcióknak súlyos mellékhatásai lehetnek. Lehetne például a fiú malacot ivartalanítani, az talán kisebb megterhelést jelent az állatnak.
Minél hamarabb vidd el a tengerimalacot társállatok gyógyítására szakosodott állatorvoshoz. Valami megsérthette a szem szaruhártyáját és ezért alakulhatott ki az általad említett elváltozás. Az állatorvos megvizsgálva a szemet, a gyógyulást elősegítő szemcseppet ír fel a malackának. Ha nem látja szakember és elmarad a kezelés, esetleges fekély esetén a szem elvesztésén túl az állatka élete is veszélybe kerülhet. A vizsgálat árát a kezelő állatorvos tudja megmondani.
Elméletileg a paraffinnal nem tudunk ártani, mert nem szívódik fel a bélcsatornából, de hosszú távon azért nem ajánlom adni. Inkább csak azért, mert ennek a bélsárrrekedésnek a hátterét ki kellene deríteni, és nem csak tünetileg kezelni. Megpróbálta már a szőrlabdaoldó pasztát rendszeresen adni neki? Bezo-pet, vagy más nevű is létezik. A bélflóra regenerálására pedig inkább az Enteroferm vagy Probicol-h készítményt javaslom. Állatpatikákban kapható vény nékül. Remélem, segítettem...