4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
A kutyus álvemhes. Ez egy teljesen normális élettani folyamat kutyáknál, Galastop oldat vagy BRK tabletta a megoldás. Azért érdemes kezelni, mert emlőgyulladásra és emlődaganatokra hajlamosít, ha sokáig elhúzódik. A gyógyszerek receptre állatgyógyászati patikában kaphatók.
A nálunk alkalmazott készítmény neve Werfachor A.U.V., de nagyon ritka az, hogy eredményes a kezelés és ilyenkor műtétre kerül a sor.
Vissza kell vinni az állatorvoshoz, az elváltozástól függ, hogy (hosszú!!!) kezeléssel (szemcseppezés) eltűntethető-e a homály. Ha nem súlyos, akkor jó esély van rá, hogy elmúljon.
Ez a kocsonyás valami nagy valószínűséggel csigapete, ebből kelnek majd ki az ifjonc vízicsigák. Érdemes a vizet valamilyen csigairtó szerrel kezelni, vagy ha lehetséges, csigaevő fajokat beszerezni (ilyenek például a botiák) a csigák túlzott elszaporodásának megfékezése végett!
Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz, ahol kezelik a tüneteknek megfelelően!