4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Ha egy táp bevált, nem érdemes újakkal kísérletezni. Térjen vissa a megszokotthoz.
Igen, minden valószínűség szerint álmodik. Ha nappal semmi baja, ne aggódjanak!
A papagájok egyedül tartva sokkal könnyebben szelídülnek, mint fajtársaikkal együtt. A madarak kora sem túl optimális már a kézhez szoktatásra, de kedvenc eleségeikkel, például fürtöskölessel, talán el lehet nyerni a bizalmukat. Ha támad, csíp a madár, akkor érdemes lehet kesztyűt húzni a szelídítési kísérlet előtt.
Ha panaszt kíván tenni az állatorvos ellátása, viselkedése miatt, akkor a Magyar Állatorvosi Kamarához fordulhat, etikai eljárás kezdeményezésével. Itt megtalálja ennek a módját: http://maok.hu/allattartoknak/panaszbejelentesek_1
Azt gondolom, hogy jó lenne mielőbb elvinni akár messzebbre is egy másik állatklinikára és alaposan meg kellene vizsgáltatni a kutyát, hogy mi baja van, mi az oka a mostani problémáknak.