4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Valószínűleg szőrtetűről van szó, ami ellen a bolhairtószerek általában hatékonyak. Azt javaslom, a legközelebbi állatorvost keresse meg és vásároljon nála megfelelő irtószert spray vagy tarkóra csöppenthető formában. Ezek 1 néha 2 hónapig is hatásosak, emberre veszélytelenek. Olvass tovább! Bolhás kutya, macska - mit tehetünk ellene?
A hüllőtojásoknak nem túl jó ha nagyon mozgatják őket. Ha elég óvatos volt, ha a körülmények (hőfok, páratartalom) ideálisak és a gekkó sem túrja szét őket akkor talán van rá esély. A legjobb lett volna ha otthagyja ahová lerakták őket, minden hazai kétéltű és hüllőfaj védett. Ha kikelnének kérem engedje őket szabadon valami nyugis helyen.
Ha nyugodtan viselkedik kézbe véve akkor nincs gond. Ha inkább menekülne akkor ne piszkálja, egy kis stressztől maradandó baja nem lesz.
Ha a madarak veszekednek, akkor az elkülönítés a legbiztosabb megoldás, egyidejűleg ki kell deríteni, mi áll a csipkelődés hátterében. Ha azonos fajhoz tartoznak, akkor legvalószínűbb, hogy azonos neműek, de ellenkező nemű madarak esetén is előfordul un-szimpátia, különösen, ha valamelyik madár kézzelnevelt, amihez általában identitászavar is társul. Az összeszoktatáskor érdemes egymás melletti röpdében elhelyezni a madarakat, mert a revír védelme az egyébként harmonizálásra hajlamos madarakat is veszekedésre késztetheti.
Kedves Gazdi! A vérből történő allergiavizsgálat ára laboratóriumonként eltérő lehet, és természetesen függ a vizsgálat allergének számától is. Ez az összeg sajnos elég magas, általában 40.000 és 80.000 forint között mozog. Ha az eredmény egy olyan allergént mutat, amelyet nem lehet egyszerűen kiiktatni az állat környezetéből, akkor általában egy hiposzenzitizáló oldattal történő injekciós kezelés következik, melynek hatására a tünetek fokozatosan csökkennek, majd megszűnnek.