4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Kedves Nóra! Valóban a leggyakoribb oka a lábnyalogatásnak az allergia (persze lehet még szőrtüszőatka, vagy rüh esetleg autoimmun bőrgyulladás), ezen belülis gyakoribb a táplálékallergia, ami lábrágásban mutatkozik. Esetleges hipoallergén táp eredményt hozhat, de leginkább egy allergia vizsgálat hozna pontos diagnózist és gyógykezelési stratégiát. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A baleset miatt sokkhatástól még a következő költésük sikeres lehet. Hacsak nem érte őket is valami, külsőleg nem észlelhető sérülés. De, hogy biztosan költenek-e, akkor fog kiderülni, ha kitakarítja, újraalmozza és visszateszi a fészek, miután vitaminokkal, ásványi anyagokkal felkészítette a madarakat a következő költéshez. Odú, költés, fióka?
Az első dolog, amit le kell szögezni: a képek alapján semmit nem lehet megállapítani, ehhez ez nagyon kevés. Ami pedig a leírtakat illeti: nos, ha egyszer egy állatban volt rosszindulatú daganat valahol, akkor annak máshol történő kiújulása bármikor bekövetkezhet. Emberek esetében éppen emiatt, ennek megelőzése érdekében végeznek a daganat eltávolítása után hosszas daganatellenes citosztatikus kezeléseket, vagy sugárterápiát, egyéb kezeléseket, hogy ez minél kisebb valószínűséggel következzen be. Az Önök kutyája azonban csak műtéti ellátásban részesült, utólagos daganatellenes kezelést nem kapott. Számomra semmi meglepő nem lenne abban, hogy esetleg a másik orrjáratban is kialakult ugyanaz, vagy valami hasonló, mint a másik oldalon volt. Ahhoz, hogy kiderüljön, vajon tényleg erről van-e szó, nem lehet megúszni egy újabb alapos vizsgálatot (endoszkópia, mintavétel, szövettan, stb). Akkor sem lehet ezt nélkülözni, ha ez nehézségekkel és problémákkal jár. Ennek alternatívája csak az, hogy nem csinálnak semmit, és akkor majd csak lesz valahogy...... Daganatos betegségek szelíd (nem mérgező) gyógykezelése Daganatos a kutyám! Mit tegyek?
Mindenképpen nézesse meg szakemberrel hogy az esetleges belső sérüléseket ellenőrizze és a sebet fertőtlenítse. Teknős elsősegély
A láz egy tünet a gyulladásos folyamatok kísérője a szervezet védekező reakcióinak egyike. Önmagában a láz csillapítása nem szünteti meg a gyulladást. Valamilyen módon - laborvizsgálat, ultrahang vagy egyéb vizsgálat segítségével ki kell deríteni hogy mely szervek érintettek és hogy a gyulladást milyen kórokozók okozzák. Abból hogy antibiotikumot kellett szedni bakteriális fertőzésre lehet gondolni. Miután egy-egy antibiotikum nem hat minden baktérium ellen talán egy hatékonyat is lehetne találni