4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
A békés, öreg cica mindennapjait biztos megzavarta a fiatal és lelekes cica érkezése, nem csoda, hogy elsőre nem fogadja túlzott lelkesedéssel a játékos támadásokat. Nem hiszem, hogy sok mindent tehetünk, a cicák egymás között kell, hogy kialakítsák a távolságot vagy közelséget, ahogy ez nekik megfelel. Remélhetőleg az idős cica idővel megenyhül a fiatal irányában, a fiatal pedig megtanulja, hogy hol a határ. Egy cica, két cica...az első találkozás
Sajnálom, hogy ekkora trauma érte önt, de megnyugtató, hogy a hullamerevség megjelenése a biztos halál egyik jelensége. Ebből az állapotból már újraélesztés sem lehetséges. A halál beállta után minimum két óra elteltk, mire elkezdődik a merevedés a fejen és lassan halad a test hátsó része felé.
Kedves Anita! Érdemes lenne orvoshoz vinni a madarakat. A soványság a szegényes táplálásra is visszavezethető. Amennyiben már mageleséget nem fogyasztanak el és még nem próbálta, akkor fürtöskölest kellene adni nekik. Ha nem túl gyenge a madár, akkor ezt nem szokta visszautasítani. Vitaminból az E+szelént javasolnám, bár ezt is túl lehet adagolni. A Hepa-Pet tabletta, mint minden májvédő, a máriatövismag hatóanyagát, a szilimarint tartalmazza és több vitaminnal is kiegészítették. Viszont, ha figyelembevesszük, hogy egy tabletta 10ttkg élőtömegre számítandó, akkor igen rendesen sikerült ezt is túladagolni. A Legalon hatóanyag sziontén szilimarin, így felesleges volt ezeket kombinálni. Ha megeszik a madarak a máriatövismagot, akkor azt kellene nekik adni, bár egy jó időre elfelejthetőnek tűnik a májvédő, az előzményeket tekintve. Ha nem eteti a főtt tojást, vagy a magas fehérjetartalmú lágyeleségeket és a magkeverék összetétele nem haladja meg a 15%napraforgó tartalmat, úgy az eleség már meglehetősen "köszvénybarát". A vitaminokat nem kellene erőltetni, hacsak hozzáértő állatorvos, megfelelő diagnózis felállítása után mást nem mond. Egy röpdében tartott nimfa napi magkeverék igénye 3-4g körüli, a vitaminokat pedig ne ad-hoc alapon, hanem literre előírt pontos adagolás szerint adja a madaraknak. Általában 1ml/l a folyékony gyógyszerek, vitaminok adagolása. Ennek kimérésére szerezzen be egy kisebb 1-2ml-es fecskendőt. Az egy dl-es itatóedénybe 0,1ml vitamint/gyógyszert mérjen ki, hacsak más adat nincs az adagolási utasításon. Milyen a jó madáreleség? Táplálkozási tanácsok papagájoknak Papagájok: gondozási 1x1
A megfelelő alap immunitás kialakításához szükséges oltások száma függ a felhasznált vakcinától és az adott helyen lévő fertőzésveszély mértékétől.Nálunk a fertőzések kialakulásának veszélye nagyobb ezért tartjuk szükségesnek az összesen 5 oltásból álló alap immunizálást.Ahol a fertőzésveszély kisebb ott elegendő lehet a 3 oltás is a megfelelő szintű védettség kialakításához.
A leírtak alapján a por miatt kialakult hurutos gyulladásról lehet szó az orrjáratban.A szervezet immunrendszere képes lehet legyőzni ezt a helyi gyulladást de ha nem szűnik meg néhány napon belül akkor mégiscsak egy állatorvos szakértő közreműködésére lesz szükség. Mit kell tudnia egy patkány gazdijának?