4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Azt jelenti, hogy tüzel (minden valószínűség szerint) és hamarosan vérezni is fog (minden valószínűség szerint :), merthogy néha van vérzés nélküli tüzelés is... szerintem.
Változó és egyedi, hogy kinek mi jön be. Meg lehet próbálni a következőket: Neogranormon kenőcs (humán készítmény), Pana veyxal kenőcs (állatpatika). Ezenkívül puha fekhelyre kell szoktatni, ami nem tudja annyira kidörzsölni a könyökét. Ha nagyon csúnya az elváltozás, akkor megmutatnám azért állatorvosnak.
Jelentősen nem változik meg a kan kutya viselkedése csak azért, mert fedezni kezd. Nyugodtan fedeztessen vele.
A leírásból traumás eredetű vérömlenynek tűnik. Lehet, hogy összekaptak valamin vagy az anyukájuk erősebben fogta meg őt. Esetleg előfordulhat véralvadási zavar K-vitamin hiányból ilyen kicsi kutyánál. Esetleg punkcióval ki lehet deríteni, mit tartalmaz. Forduljon újra orvoshoz!
A "meghágást" követő 2. és 5. napon (készítménytől és állatorvostól függ, meg kell kérdezni) van lehetőség hormonálisan (injekcióval!!) megakadályozni a "meghágás" következményét. Ennek az injekciónak vannak mellékhatásai (esetleges méhgyulladás), amiről tudni kell, ezt részletesen elmesélik a kollégák. Más lehetőség ilyenkor nincs (főleg ha később még szeretnének kölyköket és ezért a műtét nem jön szóba...), maximum reménykedni lehet, hogy a hágás nem jár "következményekkel"! :)