4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Kedves Réka! A Micrsporon vakcinát addig nem érdemes, amíg nem tudni melyik faj betegítette meg a kutyust. Ehhez ki kell tenyészteni a gombát, laboratóriumban. Utána lehetne vakcinázni. A bőrgombákra az Imaverol általában jó, de 3 adag vajmi kevés. Minimális kezelési idő 1.5-2 hónap. Emellett elképzelhető, hogy alapokként allergiája is van a kutyusnak, és ennek kezelése nélkül a tüneti kezelés eredménytelen. Jó tanácsként azt javaslom, hogy vigye el a kutyusát egy hazai rendelő bőrgyógyászati szakrendelésére és lesz megoldás. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Bőr-sporotrichosis, a kutyák gombás fertőzése A kutyák malassezia gombás fertőzése Az allergia jelei és tünetei A kutya is lehet allergiás?
Kedves Kérdező! A madarat érdemes lenne állatorvoshoz elvinni. A kép alapján egy antibiotikum kúra lehet a kezelés, de ennek felírásához is állatorvosra lesz szüksége.
Kedves Miklós! A leírt tünetek alapján 2 dologra gondolnék elsőként: 1. CEC( cauda equina szindróma)- ez egy gerincbetegség 2. csipőízületi dysplasia- ez a csípőízületek rendellenes fejlődése, krónikus gyulladása Ez a 2 betegség lehet akár egyszerre is jelen, de így látatlanban persze nagyon nehéz, vizsgálatok nélkül biztosat állítani. Azt javaslom, vigyék el olyan állatorvoshoz aki ortopédiai és neurológiai vizsgálatokat tud végezni, jártas, tapasztalt ebben. Remélem tudtam segíteni. Dr. Fux Attila Csípő diszplázia a kutyáknál Mit kell tudnod a kutya csípőízületi diszpláziájáról?
A szívférgesség gyógyítása nehéz, de nem megoldhatatlan feladat. Létezik olyan gyógyszer, amelyik a kifejlett szívférgeket elpusztítja, ez hazánkban nem kapható, de külföldről beszerezhető. A kifejlett szívférgek a tüdőartériából katéterrel is eltávolítható. Ez természetesen nagyon bonyolult és költséges beavatkozás. Létezik egy egyszerűbb megoldás egyfajta antibiotikum hosszú időtartamú adagolásával. A részleteket beszélje meg a kezelő állatorvossal. Halálos kutyaveszély: a szúnyogok terjesztette szívféreg Dél-Magyarországról terjed a szívféreg
Kedves Tulajdonos! Ennyiből nehéz megállapítani, sőt gyakorlatilag teljesen lehetetlen, hogy mi lehet a baja a kutyusnak. Ha nem javul az állapota, mindenképp szükségesek további vizsgálatok, kiegészítő vizsgálatok( új vérvétel, hormonszintek mérése, CT/MR, egyéb) a pontos diagnózishoz. Dr. Fux Attila