4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Üdvözlöm! Könnyen lehet, hogy a tél beköszöntével -a hőmérséklet csökkenés miatt- alábbhagy az étvágy. Ennél a fajnál a meleg sem jó, az ideális hőmérséklet: 20-25 C. A bambuszsiklók kedvelik a párásabb környezetet is, ezért fontos, hogy minden nap permetezzük be állott vízzel alaposan a terráriumot. A cafatos vedlés is ezért történt, mert száraz volt a levegő valószínüleg. Illetve egy nagy itató tál is kell, amibe bele tud tekeregni! Szerintem ezeket betartva nem lesz gond!
A leírt tüneteket epilepszia is okozhatja de ez korántsem biztos.Javaslok egy laboratóriumi vérvizsgálatot az egyéb betegségek kizárása vagy megállapítása céljából.
Valóban lehet hogy rossz tapasztalatai voltak Lassan, sok türelemmel, biztatással, dicsérettel lehet megmutatni neki, hogy nincs mitől tartania, ehhez időre van szüksége
Ki kell alakítani a megfelelő feltételes reflexet a kutyában.Ha a megfelelő helyen végzi el a dolgát akkor meg kell dícsérni,jutalmazni kell egy falattal vagy bármivel de ha rossz helyen végzi a dolgát akkor meg kell szidni. Előbb-utóbb rá fog jönni hogy mikor jár jobban. Itt olvashatsz még a szobatisztaságra nevelésről: Hogyan neveljük szobatisztaságra a kölyökkutyát?
Élőben kellene látnia állatorvosnak,mert lehet,hogy nem sérülés. Képről nehéz megítélni.