4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Szerintem egy kutya értéke független attól, hogy milyen! Azért szeretjük, mert kutya! (Amúgy tény, hogy a tenyésztők nem szeretik a hosszúszőrű németjuhászokat, de ez legyen az ő bajuk.) A kutya szó a fajra vonatkozik. Ezen belül (tehát a fajon belül) vannak fajták, pl. németjuhász. Így csak fajtatiszta kutyáról beszélhetünk, fajtisztáról nem, illetve minden kutya és állat fajtisztának tekinthető. (Kivéve mondjuk az öszvért. Házi feladat: miért?)
Meg kellene próbálni a kattanás helyét meghatározni, hogy melyik testrésze felől hallható a hang. Ha fájdalmat nem jelez és jókedvű, nem valószínű, hogy nagy baja van.
Mindig előre kell felmérni a lehetőségeinket ahhoz, hogy a leendő kutyánkat megfelelő körülmények között tudjuk tartani. Ha kevés az ideje, nem javaslok semmilyen kutyát. A kutyával foglalkozni kell, reggel is ki kell vinni sétára és napközben is, nem csak este. Akinek kevés az ideje, annak egy macska jobb társ, mint a kutya.
Lehet, hogy kelésgyenge (kevés volt a tojásban a tápanyag vagy nem voltak tökéletesek a keltetés körülményei), illetve kalciumhiány is okozhat ilyet. A szülőknek kellene kiegészítésképpen főtt tojást adni, összekeverve a tojás porított héjával. Illetve meg kellene próbálni etetni a fiókát is, esetleg így megmenthető.
Én kivenném. A kannibalizmus esélye fennáll, ha nem tetszik nekik valami a környezetükben. És ha nincs változás, ez megismétlődhet következő elléskor is.