4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Ha leszakadt és nem vérzik, akkor nincs semmi teendő. Majd kinő. Egyébként ha mindig hosszúak a körmei, akkor rendszeresen le kell vágatni állatorvosnál, így megelőzhető a letörés, leszakadás.
Ha mindenképpen vinni szeretné őket, akkor érdemes előtte rövidebb utakat tenni, gyakorlásképpen. Ilyenkor meg lehet figyelni, hogyan viselkednek, bírják-e az utat. A nagy hőséggel viszont vigyázni kell, nehogy hőgutát kapjanak, bár a légkonditól meg megfáznának... Szóval én nem vinném őket nyaralni, inkább itthon maradnék :)
Nagyon dicsérendő, hogy nem akar kiskutyákat csak úgy. A felelőtlen emberek által tartott, nem ivartalanított kutyák évente kétszer "lerakják" az almot természetes ösztöneiknek engedve. Nagyon sok keverék kutya aztán az utcán vagy menhelyeken végzi. A tanácsom az lenne, hogy mielőbb vigyék el a szuka kutyát állatorvoshoz és adassanak be egy olyan injekciót (Depo promone), ami a tüzelést elhalasztja. Ezzel szinte meg is oldódik a probléma és ráér akkor ivartalaníttatni, amikor a kutya már megszokta a gazdit és az új helyét.
Lehet gyógyszert adni, Ovarid a neve, állatorvos írja fel. Hormon, annak minden mellékhatásával. Megszünteti a tüzelést és folyamatosan adva nem is tüzel a cica. Éveken át nem célszerű adni! Legjobb az ivartalanítás, feltéve, hogy nem szeretnének kicsiket. Elvileg lehet oltani tüzeléskor, de jobb, ha nem tüzel.
Szerintem azt nem tudja a madár, hogy megtermékenyített tojásról van-e szó vagy sem. Hiszen sokszor egyedülálló tojók is kotlanak a terméketlen tojásaikon, pedig biztos lehetnek benne, hogy nem pároztak senkivel :) Valószínűbb, hogy a tartási, takarmányozási körülmények nem megfelelők (pl. odúméret, berendezés, környezet, stb.). Az is előfordulhat, hogy a hím szekálja a tojót... Tenyésztői oldalakról kellene leegyeztetni az optimális odú- és röpde-méreteket!