4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Mintát kell venni az elváltozott bőr felületéről, azt laborba küldeni, gomba és parazita kimutatására. Ezután kell a kezelést megszabni.
Szerintem atkásságról lehet szó. Naponta paraffinolajjal kell bekenegetni a területet és elvinni megmutatni állatorvosnak, nehogy mégis másról legyen szó.
1. Én úgy tudom, malacoknak nincs kötelező oltásuk és hatósági papír sem kell - SZERINTEM. De azért érdemes felhívni a Görög Nagykövetséget, mert ők tudnak az országuk törvényeihez igazódó aktuális szabályokról hitelesen beszámolni. 2. SZERINTEM lehet az utastérben szállítani, de az adott légitársaságot kell megkérdezni, nehogy lyukra fussanak. 3. SZERINTEM nem szabad, hogy bajuk legyen, nem hiszem, hogy speciálisan érzékenyek lennének a nyomáskülönbségekre. Azért sem, mert Dél-Amerikában az Andokban kb. 3-4 ezer méter magasban élnek malacok. 4. Nem kenném naptejjel, mert nagyon érzékeny a bőre és könnyen begyulladhat. Hőtől és napfénytől nagyon kell óvni!!
Szerintem nem tanácsos a különböző fajú (és főleg méretű!) rágcsálókat együtt tartani, mert könnyen baleset lehet a vége! Szegény kis táncolóegér is félelmében vieslkedett úgy. Jobb külön terráriumban egymás mellé tenni őket és akkor majd nézegethetik egymást.
A szemtünetek macskában gyakran egy komolyabb általános betegség tünetei. Érdemes állatorvoshoz fordulni.