4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Én is mérgezésre gyanakodnék a leírt tünetek alapján. De nem is volt már túl fiatal Marci! Egyébként baktériumos vagy vírusos betegségeknek is lehetnek ilyen jellegű idegrendszeri tünetei.
Csak akkor fürdetném őket, ha valami miatt nagyon piszkosak lettek. És csakis állatoknak való samponnal.
Valószínűleg van neki elég barátja, akikkel éjszaka bulizik. Ezért lehet, hogy nappal többnyire csak alszik. De ez így jó, a macskák ilyenek. Viszont javasolnám az ivartalanítást!
Többynire baktériumos fertőzések okozzák. Általában szülés után alakulhat ki (ha nem tud kitisztulni a méh), de elég ritka rágcsálóknál. Kezelés nélkül sajnos akár el is pusztulhat az állatka.
Szerintem normális és elég gyakori is, hogy rágcsálók nem szívesen csücsülnek a gazdi kezében. Hosszú, türelmes szoktatással talán jobban kézhez lehet szoktatni őket. Érdemes ezt már egész fiatal korban elkezdeni. Márhogy a degu legyen fiatal...