4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Igen, azonnal el kell kezdeni az oltásokat és amíg nem kapta meg az összeset, addig ne menjen idegen kutyák által látogatott területekre és fokozottan ügyeljenek a higiéniára (kéz- és cipőtalpmosás vagy cipőcsere kutyázás előtt...), nehogy elkapja valamelyik súlyos vírusos fertőző betegséget (parvo, szopornyica).
Az ellés előtti tüzelés után kb. fél évre, vagy amilyen sűrűn rendesen szokott. Elvileg! De néha az ellés miatti regenerálódás miatt előfordul 1-2 hónapos eltolódás. Szóval a biológiát nehéz kiszámítani!
A nagypapagájok többsége képes hang- és beszédutánzásra. E képességük nem feltétlenül fajta-, inkább egyedfüggő. A nemek között sem beszéd- és hangutánzó képesség, sem szelídség, kedvesség tekintetében nincs különbség. Párban tartás esetében a madarak később és kevesebbet tanulnak meg "beszélni", de találkoztam már ellenpéldával is. Ha konkrét elképzelése lenne, akkor forduljon hozzám bizalommal. Fajtamegjelölés esetén bővebb információkkal tudnék szolgálni.
1. Igen, hajlamos a konokságra! Szuka is tud domináns lenni. Iskolába kell járni velük. 2. Igen, ha nem foglalkoznak vele, akkor minden kutya hajlamos csavarogni, illetve a kanok még inkább! Munkakutyaként egygazdás, családi kutyaként nem az. 3. A skót juhász egygazdás többnyire és nagyon csavargós (lásd Lassie!).
A pézsmateknősök általában mindenevők, és fogságban elfogadják a különféle növényi és állati eredetű táplálékokat is. A természetben táplálékukat gyakran a patakok, folyók és tavacskák fenekén keresik meg. Elfogyasztják a teknőstápot is megfelelő szoktatás után. A vizet csak megfelelő szűrőberendezéssel lehet klórmentessé tenni, az adalékanyagok egy része pedig mérgező lehet a teknősök számára.