4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Nem írja, milyen nemű és korú a hörcsöge. Általában az ellenkező nemű párt elfogadják az idősebb állatok is, sőt gyakran két nőstény is gond nélkül tartható együtt. Általában a problémát két ivarérett hím összezárása szokta okozni, sokszor mindennaposakká válnak az állatok közti verekedések. Azt javaslom, ha hím hörcsöge van, nőstényt válasszon mellé társnak.
A deguknak csak akkor kell vágni a karmait, ha maguk nem koptatják. A deguk karmai akkor is hegyesek, ha nincsenek túlnőve, ez teszi lehetővé a biztos fogást a mászófákon. A kéthetes kisdeguk karmait nem érdemes levágni, a karmok méretre kopnak, ahogy a deguk nőnek és egyre többet futkároznak.
Sajnos a tengerimalacokat nem lehet szobatisztaságra szoktatni. Általában csak azok az állatok képesek ezt megtanulni, amelyeknél a törzsfejlődés során ösztönös viselkedésként kialakult, hogy saját lakhelyüket nem szennyezik be, attól távolabb, és általában egy helyre ürítenek.
Deguknál már egyész fiatalon is jó elkülöníthető a két nem. Ha a két állatot egyformának látja, biztos, hogy egyivarúak. A deguk fél éves koruk környékén válnak ivaréretté. Az egymásra ugrálás kölyköknél természetes dolog, játéknak fogható fel.
Tényleg nehéz megmondani, mi lehet a furcsa testhelyzet oka. Elképzelhető, hogy valamilyen időszakosan jelentkező hasi fájdalom vagy diszkomfort érzés (székrekedés, felfúvódás) van a háttérben. Ezek röntgenvizsgálattal diagnosztizálhatók. Ha a tünetek nem szűnnek és az állat kedvetlenné válik, keresse fel újra állatorvosát.