4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Kedves Kata! A képen nem egy mocsári teknős van, hanem ékszerteknősnek tűnik, bár az ismertető jeleket nem lehet a legjobban kivenni, de szinte biztos, hogy valamelyik Graptemys faj egyede látható. Elég nehéz így behatárolni. A mocsári teknős védett nálunk, mint minden kétéltű és hüllő! A befogott teknőst semmi esetre se engedje el, mert sajnos az ékszerteknős teljes mértékben aklimatizálódott hazánkban és az őshonos mocsári teknősünket el kezdte kiszorítani. Ezeket a behurcolt fajokat nevezzük invazív fajoknak. Nagyon nagy ökológiai zavart tudnak okozni, ha a természetbe kerülnek. Hazájuk: Észak-Amerika. A teknőst etesse, a tápláléka 80 %-a hal legyen. Házikedvencnek kitűnő! A vörösfülű ékszerteknőst egyébként már évekkel ezelőtt kitiltották hazánkból, semmilyen módon nem lehet velük kereskedni, az előbb említett okok miatt.
A nyuszit szükség esetén meg lehet fürdetni,de általában ritkán adódik ilyen helyzet,mivel a nyuszik tiszta állatok és sok időt töltenek mosakodással. Ha a szennyeződés enyhébb először tiszta vízzel próbálja meg. Durvább szennyeződésén nagyon kevés babafürdető is használható.
Ha nem oltatja be, esetleg elkapja valamelyik fertőző betegséget, és az akár az állat elpusztulásával is járhat. Ahhoz, hogy kis görik legyenek, egy fiú göri is kell, önmagában a tüzelés nem elegendő hozzá. Javaslom, nézzen utána a görények tartásával, egészségvédelmével összefüggő kérdéseknek kicsit alaposabban. Akár az interneten, akár egyes könyvekben talál sok hasznos információt.
A problémájukra már évek óta van megfelelő gyógyszeres megoldás, őszintén szólva nem is értem, a kollégám miért nem javasolta már eddig is? A gyógyszer neve INCURIN tabletta, szintetikus ösztrogén pótlás, az ivartalanított szukák inkontinenciájának kezelésére találták ki. Naponta kell adni, de a hatása nagyon jó, szinte 100%-osan megszünteti a vizeletcsöpögést. Viszont receptköteles, tehát mégis fel kell keresnie egy állatorvost ahhoz, hogy felirassa!
Nem lehet megtanítani.