4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Könnyen előfordulhat, hogy a nőstény teknős tojást szeretne rakni, csak nem tud hova. Leggyakoribb oka ennek, ha az akváriumban nincs megfelelő tojásrakó hely. A célra legjobban megfelel egy nedves, laza, homok/föld keverékével megtöltött doboz, amibe a teknős letojhat. Ha ez nem sagít úgy javasolt állatorvos felkeresése, aki segít a probléma megoldásában. Fontos megjegyezni azonban, hogy nem csak a tojásvisszatartás okozhat ilyen tüneteket. Néha egyéb betegségek, például szorulás/ bélsárpangás is, hasonló módon jelentkezhetnek.
- a gyümölcsök nem ártanak neki, de egyszerre csak kis mennyiséget adj ezekből - az ürülékevés lehet vitamin - vagy ásványi anyag-hiány miatt is, de lehet rossz szokás is. Ez esetben valószínűleg az első ok a kézenfekvő. - az olcsóbb fajta konzerv eledelekben nincs túl sok tápanyag, javarészt vízből és gyenge minőségű állati melléktermékekből valamint szójából állnak, a vizes kenyérrel együtt sem tartalmazza így a szükséges tápanyagokat kutyád eledele. E mellé mindenképp javasolt vitamin adása, de még jobb lenne, ha gyakrabban adnál jobb minőségű száraz- vagy konzerv eledelt kutyádnak, valamint főtt csirkeaprólékot, rizzsel, ezek sokkal egészségesebbek, mint a konzerv és a vizes kenyér. A prémium kutyaeledelek mellé pedig nem kell vitamint adni, mert tartalmaznak mindent. - a fürdetésről: lehetséges, hogy éppen akkor vedlett a kutyád, amikor samponnal fürdetted, és emiatt jött ki több szőr belőle. Ha a szőrhullás nem túlzott mértékű, akkor nincs probléma. A sampont mindig sok vízzel felhigítva használd, tehát ne töményen öntsd a szőrére!
Tudni kellene a fedeztetés (ill. az ovuláció) pontos időpontját. A hüvelyből ürülő váladék gyakran lehet kóros eredetű, állatorvossal kellene a magzatokat megvizsgáltatni, hogy rendesen fejlődnek-e.
1./ Egyedülmaradási probléma Megoldás: fizikai és szellemi igények kielégítése, interaktív kutyajáték, Bach-virágterápia, egyedülmaradási tréning 2./ A felugrálást valószínűleg a kezdettől fogva nem helyesen kezelte ezért ez egy rossz szokássá rögződött. Megoldás: deszenzibilizáló tréning. 3./ Rangsor és kommunikációs probléma az ember és a kutya között. Megoldás: a gazdi és a kutya közös képzése és oktatása
A 2, a 10, kerületben van szemspecialista állatorvos, illetve az Állatorvosi Egyetemen. X.kerület Dr. Szakmári Katalin 30/952-5770 ; 06-1/260-31-58 Állatorvosi Egyetem, Szentgáli Zsolt : (1) 478-4196 II. kerület: Dr. Szűcs Zsuzsanna http://www.provet.hu