4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Természetesen ki lehet rakni a malackát a fűbe, sőt jót is tesz neki a napsütés és a friss levegő, és a változatos környezeti ingerek. Arra kell figyelni, hogy árnyékos helye is legyen, ahova el tud bújni a meleg napsugarak elől, mert tűző napon hőgutát is kaphat. Legyen előtte víz és gyümölcs is és nagyon vigyázni kell, nehogy egy macska vagy más házi- (esetleg vad-) állat megtámadja. Azt, hogy milyen hőmérsékleti határokat "bír ki", azt nehéz lenne megmondani, de az optimális hőmérséklet tengerimalacoknak 18-20 °C körül van. Tartósan 10-12 °C-on már téli álomnak megfelelő állapotba kerülnek. Rájuk is igaz, hogy nagyon veszélyes a hirtelen hőmérsékletingadozás (nagyon könnyen megbetegedhetnek). Szél és eső ellen is védeni kell a malacokat, mert ezek tovább fokozzák egyes betegségek előfordulását. Tehát eső ne érje, hacsak nyári melegben magától nem megy ki az esőre fürdőzni kicsit, de ilyenkor is célszerű figyelni arra, hogy hamar megszáradjon.
A probléma oka az lehet, hogy mostanra elfelejtette, hogy ő kint is szokott lenni. Ugyanis a tavalyi "emlékei" homályba vesznek, így egészen újszerű helyzetnek van kitéve. Ilyenkor egy "kisállat" megijedhet mindentől, mindenkitől, még a saját gazdájától is. Idővel megszokja a kintlétet és nem fog menekülni. Tanácsom az lenne, hogy türelemmel legyen hozzá és kint a kerített területen belül foglalkozzon vele, jutalmazza, finom falatokat adjon neki, de nem csak akkor, amikor meg akarja fogni és bevinni. A nyúlhámmal kapcsolatban is az lehetett a gond, hogy szokatlan és megijed attól, hogy szinte megkötözve érzi magát. Majd szépen megszokja. Sok sikert és szeressék egymást a kedvencével! Kerti nyúltartás - Mire figyeljünk? Hogyan szállítsd és sétáltasd a nyulat? Milyen a nyúlnak való környezet?
Úgy látom, "kemény fába vágtad a fejszédet", de ez a lényege az állattartásnak és hogy együtt tudjunk élni társállatainkkal. :) Egyszer Budapesten az Astoriánál láttam valakit egy nyulat pórázon sétáltatni. Így tehát biztosan van gazdi, aki képes erre és van nyúl, amelyik elég "okos" ahhoz, hogy ezt a nem éppen egyszerű feladatot elsajátítsa. Gondolom sok türelem és bizalom kell. Ha tényleg szeretnéd megtanítani, először is hozzá kell szoktatni a nyúlhám viseléséhez, majd idővel pórázon is lehet vinni, de csak rövid időre, kis távon. Majd ahogy kezd hozzászokni, nagyobb távolságokat is megtehettek. Sok sikert kívánok a "nyúlidomításhoz"!
Ha csak néha tüsszent egyet az még nem gond, de ha gyakori és orrfolyása is van, akkor elképzelhető, hogy valamilyen légzőszervi betegsége van (megfázás, egyéb légúti fertőzés, stb.), ebben az esetben az javasolnám, hogy vigyék állatorvoshoz a hörcsit, aki megvizsgálja és megfelelő kezelésben részesíti.
Rendszeresen és rendesen gondozott hörcsögnek nincs szaga, tehát semmilyen, az ember számára kellemetlen szagot nem áraszt sem az állatka, sem az alom. Viszont ha sokáig alatta marad a "fáradt" alom, nagyon is bűzös tud lenni a benne bomló vizelet és ürülék miatt.