4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Ha tényleg nem nagy a köldöksérve (ezt nézesse meg állatorvossal!) várhat a műtét vagy talán nem is szükséges. A beavatkozás egy altatással járó kisebb műtét, aminek nincs semmiféle későbbi következménye. Az ár állatorvosfüggő, általában: 9-15 ezer Ft körüli. Dr Fekete Richard
A madaraknak az a normális állapot, ha különnemű társat kapnak. Ezzel elkerülhető az esetleges veszekedés, a szaporodásra odú hiányában nem sok az esély. Az összeszoktatás idejére nagyobb odafigyelést igényelnek, mivel nem az új lakó életkora, vagy ivara miatt szokott kialakulni az első verekedés, hanem a terület birtoklása okán. A fiatal madár könnyebben beilleszkedik, mint egy idősebb, ivarérett példány. Ivarérett tojó érkezése könnyebben indít be szaporodási-költési ingereket a hímben, mint egy fióka társasága.
A kagylók a vizet megszűrve táplálkoznak, tápláltságuk ezért a vízben lebegő tápláléknak alkalmas anyagok mennyiségétől függ. Szájüregükhöz közel juttatott, vízben feloldott spirulina-tablettával és egyéb apró lebegő szemcsékké váló eleségekkel lehet próbálkozni. Aljzat téren az iszap és homok között nincsen sok különbség, a lényeg, hogy be tudják ásni magukat, a kemény, kavicsos aljzatot a tavikagyló nem kedveli. Mivel a tavikagyló lárvái parazitaként viselkednek a halakon, nem ajánlott halakkal együtt tartani őket.
Először is ki kell deríteni, nincs e valamilyen betegség, vagy egyéb kóros állapot ( pl parazitás fertőzöttség) a rossz kondíció hátterében. Ha ilyen nem található, akkor jöhetnek az étvágyfokozók, vitaminok, jobb minőségű, nagyobb mennyiségű takarmány. Több olyan kutyatáp is van forgalomban, amik a Friskies-nél és a Darling-nál jobb minőségűek. Másrészt a testnagyságot és alkatot jelentős részben örökletes tényezők befolyásolják, ezeket nem tudjuk befolyásolni Az, hogy a száraztápot, vagy a házikosztot szereti jobban, nagyrészt megszokás kérdése, de azért elképzelhető, hogy egy tál gőzölgő csirkenyak csábítóbb, mint a száraz bogyók. :-)
Az első fedezés kutyák esetében is fájdalmas lehet, ezért lehet, hogy a kan próbálkozásait a szuka mintegy "csírájában elfojtja". A kan péniszvérzését meg kellene mutatni egy állatorvosnak, rejtett helyen is lehet sérülés. Ha nem sikerül összeszoktatni őket és mindenképpen kiskutyát szeretnének a mesterséges termékenyítést javaslom.