4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Az alábbi cikket ajánljuk.
Egy daganatos elváltozás semmiképpen nem jó, ha ott van. Jobb azt mielőbb eltávolítani, mielőtt még áttétek keletkeznek valahol. Ha a cica jó általános állapotban van, akkor jobb a műtéten minél előbb túl lenni. Ha ezt nem akarja, 1-2 év múlva már nem biztos, hogy ilyen jó esélyek lesznek! De döntenie Önnek kell! Műtét nélkül legalább akkor a rizokó, mintha megoperáltatja.
A leopárdgekkók szeretnek ásni, túrni. Ez teljesen természetes viselkedés, főleg a nőstények a tojásrakáskor ásnak sokat, ha nincs bent tojató. A terráriumba legalább 5-8 cm vastagságban ajánlatos homokot elteríteni, és több búvóhelyet létesíteni, ezek lehetnek: faágak, szőlőtőke, lapos kövek, félbevágott kókuszhéj.
A tünetet okozhatta idegen tárgy, de valószínűbb fertőzés. Első esetben javasolt tályognyitás, fertőtlenítés, bakteriális fertőzés esetén antibiotikum. A pontos diagnózis és kezelés céljából állatorvos felkeresése indokolt.
A kutyákat megfertőző parvovirus nem betegíti meg az embert, úgyhogy a nagypapájának nincs félnivalója.