4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
A leírtak alapján a fokozott könnytermelés, váladékozás miatt csomósodott össze az állat szeme alatt a szőr. Minden bizonnyal valamilyen gyulladásos folyamatról van szó, melynek vizsgálata, és a szükséges gyógykezelés céljából fel kéne keressék a kezelő állatorvosukat. Az idültté, krónikussá váló folyamatokat már sokkal nehezebb kezelni. A gyulladásos folyamat lehet fertőzés következménye, de akár idegen test (pl. akár toklász) is okozhatja. A hosszú szőrű, a szemet is takaró szőrzetű kutyák (pl. bobtail, puli) szemet takaró szőrzete is nyírható, de ezt érdemes lassan, fokozatosan (ritkítva) végezni. Ellenkező esetben ugyanis a szemet érő hirtelen sok fény a szem érzékenységét, gyulladást, könnyezést, látászavart eredményezhet.
Fontos lenne az állat korát tudni, illetve a pontos takarmányozást, kap-e kiegészítő abrakot stb. Valóban az elhúzódó hasmenés fertőző betegség miatt is lehet, állatorvost kellene hozzá hívni.
Igen. A tévhit, miszerint a bodza mérgező lenne, abból adódik, hogy egyes leírások összekeverik a gyógynövényként is kiváló cserjét a lágyszárú un. gyalogbodzával.
A Béres csepp jó ötlet, bár szerintem nem lesz gond. Esetleg később, választás után javasolható a vakcinázása Microsporum sp. gombafertőzés ellen (Biocan-M vakcina).
Röpképtelenség leggyakoribb oka hullámos papagájoknál az un. franciavedlés, melynek okozója egy vírus. A madarat mindenképp javasolt elkülöníteni, az ő érdekében is. A sebet Betadinnal kellene fertőtleníteni. Azt, hogy a tollazat regenerálódik-e, majd az idő dönti el. A kutyák szinte semmilyen betegséget nem kaphatnak el a papagájtól, ami fordítva is igaz, kivéve az élősködő fertőzéseket. Az egészséges madár zárt, testhez simuló tollazatú, tekintete élénk, orrnyílása váladékmentes, pihenéskor az egyik lábát felhúzva alszik.