4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
A gyógyuló, pörkösödő sebek viszketnek. Ezért vakarják azokat az állatok. A fül különösen érzékeny, az ott keletkező sebek fokozottan izgatják őket. A gyógyuló sebek kivakarását - különösen macskán - nem könnyű megakadályozni. A védőgallér alkalmazása eredményes lehet, de nem árt tudni, hogy azt a macskák sokkal rosszabbul viselik, mint a kutyák. Ráadásul addig, amíg viseli az állat a gallért, bent kell tartani, mert a gallér miatt a szabadban balesetet szenvedhet. Mindenesetre jó lenne az állatot állatorvosnak is megmutatni, mert a szakadozott szélű, vagy fertőzött sebek lassabban, rosszabbul gyógyulnak.
Ha az a kenőcs sem segített, akkor feltétlen keressen fel egy másik, esetleg ezen a területesen jártasabb állatorvost, hogy megvizsgálhassa a szemét. Létezik rá segítség, de ehhez látni kell az esetet.
Általában 4.500 és 8.500 Ft forint között végzik a beültetést, de sok rendelőben akciós árakat is kínálnak, pl. ha az oltásokkal együtt kéri a gazdi a chipezést.
Lehet, hogy egy egyszerű gyógy- vagy kutyasamponos fürdetés is segíthet, de az is lehet, hogy valamilyen bőrbetegsége van, esetleg bolhás. Vidd el állatorvoshoz!
Elsőként a bizalmatlanságát, félelmét kell eloszlatni, vagyis kerülni kell a madár megfogását, kergetését. A szelídüléshez legkönnyebben a "hasukon keresztül" vezet az út. Kedvelt eleséget, például fürtöskölest lehet neki kézből kínálgatni. Amikor már elfogadja, a következő lépés, hogy kézről egye a csemegét, amit csak akkor ér el, ha az elé tett kézre feláll. A szelídítés további stációi egyedfüggő türelemjátékok. Amikor már kialakul a bizalom, akkor a madárka már magától keresi a gazdi társaságát.