4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Ahogy az állatorvos úr már az előző kérdésednél is javasolta, teknősödet sürgősen vidd el állatorvoshoz, ezek a tünetek nem olyan betegségre utalnak, amelyet egy internetes tanácsadással keresztül meg lehet "gyógyítani"!!! Ahogy a doktor úr, mi is azt javasoljuk, hogy azonnal vidd hozzáértő állatorvoshoz a teknősödet!
Egy határozott mozdulattal rántsa le a lógó karmot,majd Betadine oldattal ecsetelje a csonkot. A karom később ki fog nőni. Ha ezt nem meri saját kezűleg végrehajtani,vigye el őt állatorvosához.
Sajnos sok videót lehet látni a különböző videómegosztó portálokon, melyekben a tengerimalacok köröket úsznak a fürdőkádban vagy medencében. Én ezt nem úszásnak nevezném, sokkal inkább az életéért küzdő állat ösztönös kapálózásának. A görények úszási képességeiről nem tudok nyilatkozni.
Elkövették az egyik leggyakoribb hibát - büszkén megdicsérték az egyébként is domináns kedvencüket az agresszív viselkedéskor. Ezért a kutya átvette látszólag a falkavezér szerepét és azt próbálja fenntartani a morgással, vicsorgással. Ez egyébként valószínűleg nehezére esik, hiszen olyan terheket ró az eb ezzel önmagára, amelyek egy nagy részével nem tud megbirkózni. Mivel nem tudja sem ellátni a családot élelemmel, sem utódokat nem tud a falkán belül nemzeni... Viszont meg tudja védeni a családot a betolakodóktól. A fentiek alapján talán érthető, miért ekkora a vircsaft a kapunál ;-) Jó hír: ez egy tanult magatartásforma. Leszokni róla ugyanúgy tanulási folyamat. Amennyiben be tudják tartani a Hogyan legyek falkavezér? című cikkben leírtakat - következetesen, rendszeresen, mindig - akkor jó esélyük van arra, hogy visszavegyék a falkavezérséget és ezzel egyben tehermentesítsék is kutyát, amely ettől lelkileg jóval kiegyensúlyozottabbá válik. Figyelem: a cikkben leírtak csak akkor fognak sikerre vezetni, ha MINDEN családtag ugyanúgy betartja ezeket a lépéseket. Tehát nem csak az édesapa, hanem mindenki. (Az átnevelés idején ne hagyják kettesben a gyermeket felügyelet nélkül a kutyával.)
Úszórothadás önmagában vagy valamely betegség másodlagos fertőzéseként, vagy akár mechanikai sérülés is lehet. Sokkal több információra lenne szükség a tartási körülményekről és egy kép is segíthetne. Ezek nélkül annyit lehet mondani, hogy az úszórothadást a metilénkék, mint általános fertőtlenítőszer általában meg szokta állítani, de a valódi problémát (és okot) meg kéne állapítani a különböző kezelések megkezdése előtt (hogy biztosak lehessünk abban, mit kell gyógyítani). Olvass tovább! Hogyan kell az aranyhalat tartani? A kerti tó téliesítése - így csináld!